UPS z rekordowym wzrostem przychodów

W trzecim kwartale skonsolidowane przychody spółki wyniosły 21,2 mld dol., o 15,9 proc. więcej w stosunku do takiego samego okresu roku poprzedniego.

Średnia dzienna liczba paczek globalnie powiększyła się o 13,5 proc., natomiast zysk netto w kwartale wzrósł o 11,8 proc. do 2 mld dol. – Pozytywny wpływ na nasze wyniki miał silny popyt na przesyłki z Azji, a także wzrost zapotrzebowania na nasze usługi ze strony małych i średnich przedsiębiorstw – oceniła dyrektor generalna UPS Carol Tomé.

Segment obsługujący w USA zwiększył średnią dzienną liczbę przesyłek o 13,8 proc. do 13,2 mld dol., przy marży operacyjnej na poziomie 8,3 proc. W segmencie międzynarodowym średnia dzienna liczba przesyłek wzrosła o 12,1 proc. do 4 mld dol., przy marży operacyjnej 23,6 proc. Przychody ze spedycji i dostaw powiększyły się o 16,5 proc. do 3,9 mld dol.

Spółka nie publikuje prognoz ze względu na niepewność co do terminu i tempa poprawy sytuacji gospodarczej. „Spółka nie jest w stanie przewidzieć wpływu pandemii koronawirusa na swoją działalność ani czasu jej trwania i nie może racjonalnie oszacować wyników swojej działalności operacyjnej w kolejnych kwartałach” napisała w komunikacie. UPS podał, że ogranicza koszty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Unia ukarze armatorów za emisje CO2

Pomimo kilkuprocentowego spadku emisji CO2 w żegludze na obszarze EOG, możliwej dalszej redukcji zanieczyszczeń ...

Kolej oferuje przewozy żywności do Chin

Rosjanie chcą zarobić na kolejowym tranzycie europejskiej żywności do Chin. Z Niemiec wyjechał pilotażowy ...

Iveco na celowniku UOKiK

UOKiK przeprowadził przeszukania w polskim biurze producenta ciężarówek Iveco oraz u dilerów tych pojazdów. ...

Czy pandemia przestraszyła inwestorów w Port Zewnętrzny w Gdyni?

Port Gdynia uważa, że budowa drugiego na Bałtyku terminala transoceanicznego jest niezagrożona. Zarząd Morskiego ...

Wodorowe Hyundaie podbiją Szwajcarię

Już wkrótce flota pięćdziesięciu napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi ciężarówek Hyundai H2Xcient wyjedzie na drogi ...

Kolejne ładowarki dla MZA

Warszawskie MZA już otrzymało ponad połowę zamówionych ładowarek. W należącej do MZA Warszawa Zajezdni ...