Rekordowe targi logistyczne

Wystawcy i zwiedzający już oczekują na przyszłoroczną edycję targów TransLogistica Poland.

TransLogistica Poland 2019 dobiegły końca. Ta największa impreza targowa krajów Europy Środkowo-Wschodniej przyciągnęła nie tylko rekordową liczbę wystawców (285 firm) ale i zwiedzających. Na ostateczne liczby trzeba jeszcze poczekać, ale wystawcy przyznają, że oblężenie stoisk sięgało szczytu i wymagało żelaznej kondycji.

Różnorodność wystawców podniosła atrakcyjność targów. Fot. Robert Przybylski

Zwiedzający docenili szeroką ofertę firm informatycznych, które przygotowały najróżniejsze rozwiązania wspomagające firmy logistyczne i transportowe. Platformy spedycyjne jak Trans.eu i Timocom, cyfrowe spedycje jak Uber Freight, firmy proponujące rozwiązania TMS jak Soloplan lub PTV Group oraz systemy nadzoru nad flotą jak Tronik lub Transics prezentowały najnowsze rozwiązania z właśnie wprowadzanymi funkcjonalnościami.

Branża paliwowa i finansowa oferowała dostęp do kart paliwowych. Znane plastikowe karty wkrótce zastąpione zostaną przez aplikacje mobilne.

Na targach oczywiście nie zabrakło liderów rynku TSL jak Raben, Schenker, DSV, przewoźników samochodowych i promowych. Także w przypadku tej grupy wystawców stoiska były oblegane, a rozmowy dotyczyły czasem bardzo ciekawych kontraktów.

Transport kolejowy reprezentowany był rzez potentatów w przewozach z Azji do Europy. Prym w ofertach wiodą przedsiębiorstwa rosyjskie i chińskie. Koleje rozwijają i udoskonalają ofertę przewozów, zaciekle konkurując z armatorami.

Hale pustoszały dopiero po siedemnastej. Fot. Robert Przybylski

Podczas targów odbyło się co najmniej kilkanaście konferencji. Tematy narzucały się same – wpływ nowych narzędzi elektronicznych oraz nowych podmiotów wykorzystujących cyfrowe technologie na cały rynek logistyczny oraz zmiany w otoczeniu prawnym.

Zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze wyjaśniali zawiłości prawne dotyczące kontroli transportu zarówno w Polsce jak i za granicą.

Targom logistycznym towarzyszyły targi pracy. Kilkunastu operatorów logistycznych miało okazję zaprezentować swoje oferty młodzieży zarówno po technikach jak i kontynuującej kształcenie w szkołach wyższych.

Kolejne targi już za rok.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kompleks 7R Park Kielce, tuż przy drodze ekspresowej S7, liczy 71 tys. mkw. powierzchni najmu

Hale rosną w całej Polsce

Magazynów przybywa i potencjał wzrostu nie jest jeszcze wyczerpany. W dobie niskiego bezrobocia deweloperzy ...

Dekada zmian dla ciężarówek

W najbliższych latach ciężarówki otrzymają elektryczny napęd i autonomiczny tryb jazdy. Traton, spółka skupiająca ...

Track Tec wchodzi na Bałkany

Trójmorze to wart 100 mld euro rynek dla firm z branży infrastruktury kolejowej. Polski ...

Sukiennik w Vive

Vive Logistics ma nowego prezesa. Nowym prezesem kieleckiej Vive Logistics jest od kwietnia Piotr Sukennik. ...

Puste kontenery na Jedwabnym Szlaku

Dopłaty do przewozów towarów w kontenerach były atrakcyjniejsze od samych zysków z handlu. Korzystali ...

Toyota Sora: Wodorowy autobus na Olimpiadę

Toyota unowocześnia swój hybrydowy autobus na prąd. Wprowadzona w 2018 r. Sora, napędzana przez ...