Rekordowe targi logistyczne

Wystawcy i zwiedzający już oczekują na przyszłoroczną edycję targów TransLogistica Poland.

TransLogistica Poland 2019 dobiegły końca. Ta największa impreza targowa krajów Europy Środkowo-Wschodniej przyciągnęła nie tylko rekordową liczbę wystawców (285 firm) ale i zwiedzających. Na ostateczne liczby trzeba jeszcze poczekać, ale wystawcy przyznają, że oblężenie stoisk sięgało szczytu i wymagało żelaznej kondycji.

Różnorodność wystawców podniosła atrakcyjność targów. Fot. Robert Przybylski

Zwiedzający docenili szeroką ofertę firm informatycznych, które przygotowały najróżniejsze rozwiązania wspomagające firmy logistyczne i transportowe. Platformy spedycyjne jak Trans.eu i Timocom, cyfrowe spedycje jak Uber Freight, firmy proponujące rozwiązania TMS jak Soloplan lub PTV Group oraz systemy nadzoru nad flotą jak Tronik lub Transics prezentowały najnowsze rozwiązania z właśnie wprowadzanymi funkcjonalnościami.

Branża paliwowa i finansowa oferowała dostęp do kart paliwowych. Znane plastikowe karty wkrótce zastąpione zostaną przez aplikacje mobilne.

Na targach oczywiście nie zabrakło liderów rynku TSL jak Raben, Schenker, DSV, przewoźników samochodowych i promowych. Także w przypadku tej grupy wystawców stoiska były oblegane, a rozmowy dotyczyły czasem bardzo ciekawych kontraktów.

Transport kolejowy reprezentowany był rzez potentatów w przewozach z Azji do Europy. Prym w ofertach wiodą przedsiębiorstwa rosyjskie i chińskie. Koleje rozwijają i udoskonalają ofertę przewozów, zaciekle konkurując z armatorami.

Hale pustoszały dopiero po siedemnastej. Fot. Robert Przybylski

Podczas targów odbyło się co najmniej kilkanaście konferencji. Tematy narzucały się same – wpływ nowych narzędzi elektronicznych oraz nowych podmiotów wykorzystujących cyfrowe technologie na cały rynek logistyczny oraz zmiany w otoczeniu prawnym.

Zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze wyjaśniali zawiłości prawne dotyczące kontroli transportu zarówno w Polsce jak i za granicą.

Targom logistycznym towarzyszyły targi pracy. Kilkunastu operatorów logistycznych miało okazję zaprezentować swoje oferty młodzieży zarówno po technikach jak i kontynuującej kształcenie w szkołach wyższych.

Kolejne targi już za rok.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Paczkomatowa wojna firm kurierskich

Poczta Polska uruchomi sieć maszyn do odbioru paczek w sklepach Biedronki i na stacjach ...

Zapraszamy za kierownicę

Szkolenia kierowców, zachęcenie młodych ludzi do podejmowania pracy w branży transportowej i zatrzymanie w ...

Maleje sprzedaż opon do ciężarówek

Słaby popyt na opony samochodowe. Tracą chińscy dostawcy. Według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, na ...

PKN Orlen zaoferował Ruchowi pomoc finansową

Paliwowy gigant proponuje firmie kolporterskiej pieniądze na spłatę zobowiązań i dalszą działalność. W zamian ...

Bezbolesne wprowadzenie nowego myta w Czechach

Nieliczne korki, podwojona obsada pracowników punktów rejestracji. W pierwszych dziesięciu dniach funkcjonowania nowego systemu ...

TRAKO 2019 WIDEO | Krzysztof Celiński, Siemens Mobility: Technologia IT zmienia kolej

Cyfrowa transformacja kolei to zarówno zmiana podejścia do mobilności, ale i wdrażanie nowoczesnych systemów, ...