Pomocowy leasing także dla busów i przewoźników na użytek własny

Od 5 czerwca ARP Leasing wprowadza nowy regulamin korzystania z refinansującego instrumentu leasingowego z karencją w spłacie.

Po pilotażu ARP poszerzył zakres pomocy dla firm prowadzących działalność transportową. Program pomocowy będzie dostępny także dla firm mających samochody o klasyfikacji ciężarowej i „dostawczej” (pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony oraz ładowności powyżej 750 kg).

Pomoc ARP Leasing będzie dostępna dla podmiotów prowadzących działalność w ramach innej niż stricte transportowa klasyfikacji, posiadające leasingowane floty pojazdów ciężarowych i dostawczych wykorzystywane do transportu wewnętrznego i logistyki własnej towarów. – Takie podejście uelastyczni produkt oraz znacznie zwiększy skalę jego potencjalnej dostępności dla szerszej, nie objętej dotychczas tym instrumentem grupy przedsiębiorców – uważa prezes ARP Leasing Wojciech Miedziński.

Czytaj więcej w: Dodatkowe kontrole na granicach wykryły przejazdy bez zezwolenia

ARP S.A. otrzyma 1,7 mld zł przeznaczane są na wsparcie polskich przedsiębiorstw, w tym z sektora transportu. Wśród oferowanych produktów znajdą się: leasing operacyjny z karencją w spłacie i ponadnormatywnym okresem spłaty, pożyczka obrotowa finansująca wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP oraz pożyczka obrotowa na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym.

Leasing operacyjny z karencją w spłacie skierowany jest do podmiotów sektora transportowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Przeznaczony jest na refinansowanie posiadanych leasingów w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych. Kwota leasingu sięgać może 5 mln zł netto, a okres finansowania może trwać do 6 lat. Karencja w spłacie rat leasingowych może wynieść nawet 12 miesięcy.

Czytaj więcej w: Girteka tnie diety kierowców

Pożyczka na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym będzie mogła wynosić od 0,8 mln zł do 5 mln zł, okres finansowania będzie sięgał do nawet 6 lat, zaś okres karencji zostanie wydłużony do 15 miesięcy.

Od 6 maja przedsiębiorcy którzy chcą skorzystać z nowych instrumentów będą mogli składać wnioski o pożyczki i refinansowanie leasingu przez internet. Pod adresem www.arp-tarcza.pl funkcjonuje Portal Klienta. Składaniae wniosku odbywa się z wykorzystaniem Profilu Zaufanego do uwierzytelnienia oraz elektronicznego podpisywania wniosku.

Związek Polskiego Leasingu grupujący komercyjne podmioty zajmujące się leasingiem wskazuje, że ARP Leasing jako jedyna firma z branży może zawierać umowy on-line.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brak rąk do pracy przytępi transportowe szczyty

Przemysł cierpi na brak rąk do pracy, zabraknie zasobów na obsłużenie popytu zbytnio odbiegającego ...

ZMPD nagrodzone przez Rzeczpospolitą

Redakcji Rzeczpospolitej przekazała ZMPD nagrodę za walkę o przyjazny kształt Pakietu Mobilności dla polskich ...

W Cyber Week e-handel oszalał

Miliard kupujących w sieci wydało w Cyber Week 270 mld dol., o 36 proc. ...

Walczyć z wirusem nie niszcząc gospodarki

Dyrektor zarządzający FM Logistic Central Europe Daniel Franke ostrzega przed powrotem strukturalnego bezrobocia i ...

Prezes DHL: Zawsze gdzieś na świecie jest wzrost, nawet w trudnym czasie

W związku z brexitem stworzyliśmy kilka scenariuszy. Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie łańcuchy dostaw i to, ...

Autonomiczne ciężarówki już mają zajęcie

Ciągnik siodłowy Volvo Vera bez kierowcy przewiezie kontenery pomiędzy terminalem DFDS oraz portem w ...