Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.07.2025 08:54 Publikacja: 06.09.2021 10:54
Volocopter VoloDrone
Volocopter VoloDrone w lipcu 2021
Foto: DB Schenker
Firma Volocopter oraz DB Schenker ogłosili, że na terenie centrum wystawienniczo-targowego Messe Stuttgart z powodzeniem przeprowadzili wspólną statyczną próbę wykorzystania VoloDrone w centrach logistycznych. Przy wsparciu Fraunhofer Institute for Material Flow and Logistics I, partnerzy tworzą pierwszy projekt operacji naziemnych w logistyce z udziałem elektrycznych dronów cargo.
Zespoły badawcze z firm Volocopter, DB Schenker i Fraunhofer IML przeprowadziły symulację wdrożenia VoloDrone do sieci logistycznej, analizując naziemne procesy kodowania towarów, określając bezpieczne ładunki i towary, testując zautomatyzowane dostarczanie ładunków do drona przez pojazdy autonomiczne oraz identyfikując inne niezbędne kontrole ładunków przed lotem. Następnie przeprowadzono i sprawdzono procesy transportu i załadunku obciążenia VoloDrone w celu określenia bezpiecznych, standardowych procedur dla pracowników na ziemi przygotowujących VoloDrone do lotu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Volocopter, niemiecka firma lotnicza, zawarła partnerską umowę z logistycznym gigantem DB Schenker, aby przyspie...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
System wykrywający drona i nie pozwalający mu wlecieć na chroniony teren, opracowała polska firma.
Korzysta z nich wojsko, e-handel i telewizja. Poważne plany wobec nich ma także Facebook.
Państwo przygotowuje się do rozbudowy systemu nadzoru nad lotami dronów.
Cyfrowe światy są wielką szansą dla logistyki, ale niosą też zagrożenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas