Karta paliwowa na Nowy Rok: przez internet, bez zabezpieczeń, w 5 minut

Operator karty paliwowej DKV, wyspecjalizowanej dotąd w obsłudze ciężkiego transportu, stworzył rozwiązanie „pudełkowe”, dzięki czemu kartę można zamówić w 5 minut w sklepie online. Bez kosztów wstępnych czy zabezpieczeń.

To oferta dedykowana dla właścicieli aut osobowych, prowadzących działalność gospodarczą. Jej siłą jest przeniesienie atrakcyjnych cen paliw, wynegocjowanych dla rynku transportowego, na firmy dysponujące autami osobowymi. Przykładem jest sieć ponad 350 stacji paliw lokalnych, polskich marek, gdzie wszyscy posiadacze karty DKV tankują 20-40 groszy taniej niż standardowa cena w okolicy.

Drugi atut to bardzo szeroka sieć stacji, najszersza w Polsce dostępna przy użyciu jednej karty flotowej. W jej skład wchodzi już blisko 5000 lokalizacji. Są to stacje wszystkich dużych koncernów oraz wspomniane wyżej punkty lokalnych operatorów, łącznie 22 marki. Aktualne ceny i najtańsze punkty w okolicy można wyszukiwać w łatwiej aplikacji mobilnej o nazwie „DKV”.

„W ciągu ostatnich lat mocno przyglądaliśmy się flotom i małym firmom, ich potrzebom, ilościom paliwa zużywanego przez pojazdy, wypłacalności. Dużo też rozmawiamy z klientami. Widzimy, jak technologia i e-usługi wkraczają w każdą dziedzinę naszego życia. W efekcie postanowiliśmy wypracować uproszczony produkt, który odpowiada absolutnej większości potrzeb klientów flotowych. Kartę można zamówić online w 5 minut.” – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.

Nowi są także adresaci oferty. Prawnik, lekarz, doradca czy architekt, osoby prowadzące dowolny typ działalności gospodarczej, także jednoosobowej. Pakiet kierowany jest również do flot aut osobowych i dostawczych każdej wielkości.

„Takie firmy potrzebują elastyczności. Nie wprowadzamy więc żadnych wymogów w zakresie minimalnej ilości tankowanego miesięcznie paliwa.” – dodaje Michał Bałakier.

Eko, prąd i standard

Operator udostępnia kartę flotową w trzech wariantach. Najprostszy to karta standard, która umożliwia tankowanie i serwisy na stacjach, jak myjnie czy naprawy. Drugi wariant to karta „neutralna pod względem CO2”, gdzie od każdego tankowania DKV odprowadza kilka centów na organizację non profit, prowadzącą globalne programy ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Trzecia opcja to karta oferująca dodatkowo ładowanie pojazdów prądem. Płacenie kartą za prąd dla samochodów już wkrótce dostępne będzie w Polsce. Dziś możliwe jest w 28 tysiącach punktów w Niemczech, Austrii, Francji, Belgii i Holandii, a także w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Szwajcarii.

Wydanie i wymiany karty są darmowe. Jedynym kosztem jest kilkuzłotowy miesięczny abonament. Jeśli więc planujemy dłuższy okres odłożenia karty na półkę, warto porozumieć się z operatorem. Karta dostarczana jest w ciągu tygodnia.

Bezpieczne zakupy

W serwisie eReporting DKV można zarządzać swoimi kartami, wprowadzać limity tankowań, a także dowolnie aktywować i dezaktywować swoje karty. Tu też znajdziemy e-faktury oraz historię transakcji, którą analizować można wedle potrzeb. Usługi te są bezpłatne.

To, że sam proces wydania karty jest szybki i nowoczesny, nie oznacza, że mniej bezpieczny. Ofertę flotową poprzedziły wieloletnie analizy ryzyka. Operator prowadził w Polsce ponad półroczne analizy jej działania na testowej grupie klientów. Mimo, że proces odbywa się online, każdy klient jest weryfikowany pod kątem obecności w KRD i innych rejestrach dłużników. Każda karta zabezpieczona jest kodem PIN.

O DKV Euro Service

DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card.  Firma istnieje od 1934 roku i jest najstarszą i zarazem największą na drogach Europy organizacją serwisową. Obejmuje zasięgiem ponad 100 000 stacji i punktów usługowych. Na terenie Polski przedstawicielstwo DKV działa od ponad 25 lat. Współpracuje tu z siecią blisko 5000 stacji paliw i 150 warsztatów. Karta paliwowo-serwisowa DKV umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. rozliczania opłat drogowych, serwisów naprawczych, internetowych serwisów do zarządzania transakcjami czy zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy.

www.dkv-euroservice.pl

Mogą Ci się również spodobać

Pandemia puściła kolejarzy z torbami

Niemieckie i francuskie koleje ze stratami. Rządy murem za kolejowymi spółkami. Przychody Grupy DB ...

Ruch ciężarówek zmalał o jedną piątą

Na polskich drogach o ponad 20 proc. spadł ruch samochodów ciężarowych. Przewidywane dalsze spadki. ...

Przesyłki z Chin jadą przez Lublin

Pociągi zastąpiły samoloty w przewozach przesyłek pocztowych z Chin. Od początku kwietnia Poczta Polska ...

W Niemczech przewozy zmalały w kwietniu o 20 proc.

Litewscy przewoźnicy kwietniu zanotowali najmniejszy spośród wszystkich krajów spadek w przejazdach po niemieckich drogach. ...

Austria odcięła Włochy od Europy

Sposób prowadzenia badań ułatwia rozprzestrzenianie się wirusa. Wprowadzony od poniedziałku przez Niemcy i Austrię ...

TRAKO 2019 WIDEO | Anna Lenarczyk, Przewozy Regionalne: Podróże bez barier

Innowacyjność wprowadzanej przez nas platformy „Podróże bez barier” polega na tym, że pasażer z ...