W ostatnich miesiącach bezpieczeństwo pożarowe w Polsce jest na niskim poziomie, Państwowa Straż Pożarna informowała o rosnącym zagrożeniu pożarowym lasów. Do serii pożarów dołączyła miejscowość Górki w gminie Kwidzyn, gdzie spłonęło osiem zestawów z pustymi naczepami. 

Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie przyjął zgłoszenie 24 maja o godzinie 02:34. Zadysponował do zdarzenia 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie w tym Oficer Operacyjny w dyspozycji Komendanta Powiatowego, 1 zastęp z OSP Kwidzyn, 1 zastęp z OSP Rakowiec, 1 zastęp z OSP Sadlinki, 1 zastęp z OSP Prabuty, 1 zastęp z OSP Tychnowy, Zakładowa Straż Pożarna oraz 1 patrol Policji. 

Czytaj więcej

Przewoźnicy: konieczne są mniejsze obciążenia fiskalne

Po ugaszeniu pojazdów strażacy rozgarnęli i przeszukali pogorzelisko. Łączny czas akcji: 3 h 53 min. 

Następnego dnia w miejscowości Tomaszowo woj. lubuskie spłonęło składowisko wraków samochodów o pow. ok. 5000 m2 oraz wysokości 10 metrów. Ogniem objęte jest około 500 m2. W akcji gaśniczej uczestniczyło 200 strażaków i 50 samochodów w tym grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Gorzowa Wielkopolskiego.