Nabrzmiewa sytuacja w kolejce w Koroszczynie

Terminal w Koroszczynie jest nadal niedrożny z powodu tirów omijających kolejkę. Część przewoźników jest zdeterminowana walczyć z łapownictwem, szuka pomocy u organów państwa.

Na granicy z Ukrainą jedno małe przejście odblokowane

Polscy rolnicy znieśli blokadę punktu kontrolnego Dołhobyczów, ale najważniejsze terminale są nadal blokowane. W przyszłym tygodniu decyzja o protestach na pozostałych punktach.

Saperzy usuwają zniszczony most w Baltimore

Baltimore przewiduje otwarcie portu dla statków pod koniec kwietnia. Wojsko prowadzi główne prace przy usuwaniu stalowych przęseł.

Naczepy sprzedają się wolniej na całym świecie

Światowy lider w produkcji naczep ograniczył wytwarzanie i w tym roku nie spodziewa się wielkich zmian popytu.

Marsjańskie ciężarówki Elona Muska

Należąca do Muska firma Space X przygotowuje się do lotów na Marsa i kończy konstruowanie potężnych rakiet zdolnych tam dolecieć.

Samorządy wymieniają tabor kolejowy

Samorządowe koleje modernizują tabor, przygotowując się do uwolnienia rynku przewozów regionalnych.

Zunifikowane zasady kontroli i szkoleń inspekcji drogowych

Po dwunastu latach wysiłków, formalne utworzenie Euro Contrôle Route Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej (ECR EUWT) stało się faktem. Inspektorom łatwiej będzie kształtować przepisy.

Narasta liczba windykacji w transporcie drogowym

Słaba niemiecka gospodarka ciągnie w dół polskich przewoźników. Rośnie ich zadłużenie i wzrasta liczba windykacji firm tej branży.

Rosną kolejowe przewozy między Polską i Ukrainą

Na tle pozostałych przewoźników kolejowych, wyniki PKP LHS wyglądają optymistycznie.

Kolejka na przejście w Koroszczynie żyje nocą

Znów niedrożne samochodowe przejście na Białoruś. Ostatniej nocy doszło do przepychanek między policją i kierowcami próbującymi przejechać bez kolejki przez polsko-białoruską granicę.

Ukraińska konkurencja wykańcza polski transport krajowy

Ukraińskie ciężarówki masowo wykonują nielegany kabotaż, wywożąc z Baltic Hub kontenery do polskich odbiorców.

Hamuje cała branża transportu drogowego

Branżę transportową czeka kolejny rekordowy rok upadłości. Zapowiedzią są malejące rejestracje ciężarówek i wskaźniki ekonomiczne.

Przewoźnicy chcą stawki minimalnej

Przedsiębiorcy transportu samochodowego wystąpili do Ministerstwa Infrastruktury z pomysłem wprowadzenia stawki minimalnej w przewozach drogowych.

Spółka PKP LHS zakończyła rok 2023 z dobrymi wynikami

PKP LHS przewiozła w ub.r. prawie 9,9 mln ton ładunków, to jest milion ton mniej niż w 2022 roku. Wynik jest zbliżony do średniej z kilku ostatnich lat.

Czy podatek węglowy zrujnuje Ukrainę?

Właściciele ukraińskich hut obawiają się, że nowy podatek może doprowadzić do znaczącego spadku ukraińskiego eksportu stali do UE.

PKP IC nie zwalnia tempa, ma coraz więcej pasażerów i kupuje nowy tabor

Atrakcyjne ceny biletów zachęcają do korzystania z oferty PKP Intercity, które przewiozło w marcu rekordową liczbę pasażerów. W maju podpisze umowę na zakup 300 wagonów.

PKP SA ma nowy zarząd

Spółka przeszła pod Ministerstwo Infrastruktury i otrzymała nowy zarząd. Nowe kierownictwo otrzymała także Szybka Kolej Miejska.

Przewoźnicy ograniczają zakupy naczep

Maleje popyt na naczepy, a wraz z nim spadają ich ceny na rynku pierwotnym i wtórnym. Producenci i importerzy naczep nastawiają się na trudny rynek.