InPost pomoże samorządom

Spółka kierowana przez Rafała Brzoskę oddała na potrzeby Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dwa nowe, specjalistyczne paczkomaty.

Automaty mają wspomóc lokalną administrację w komunikacji z mieszkańcami. Ci będą mogli załatwiać sprawy urzędowe bez bezpośredniego kontaktu z urzędnikami – dokumenty można będzie nadać i odebrać za pośrednictwem urządzenia InPostu.
– Błyskawicznie przygotowana oferta współpracy InPost z polskimi samorządami to odpowiedź na gwałtownie rosnącą potrzebę szybkich, ale też – z uwagi na trwającą pandemię – bezkontaktowych usług. To pierwsza z szeregu planowanych instalacji na potrzeby miast w całej Polsce – podaje Rafał Brzoska.
Jak podkreśla, takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników. – Już wcześniej widzieliśmy możliwość stworzenia takiej usługi i nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował nad koncepcją. Jednak dopiero na początku pandemii powołaliśmy dedykowany zespół naszych specjalistów z zadaniem przygotowania komercjalizacji koncepcji. Pracował on w zasadzie 24 godziny na dobę i w ekspresowym tempie przygotował projekt, konieczną infrastrukturę sprzętową oraz architekturę IT – tłumaczy założyciel InPostu.
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, jako pierwszy sięgnął po takie rozwiązanie. W ten sposób powstała usługa InPost Urząd24, która ułatwia obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami. Teraz ma ona trafiać do innych samorządów.
Pierwsze dedykowane paczkomaty oznaczone herbem miasta właśnie zostały postawione w Gorzowie Wielkopolskim. Aby ułatwić załatwianie spraw urzędowych InPost umożliwił mieszkańcom nadanie dokumentów z każdego innego paczkomatu na terenie miasta do „automatu urzędowego”. – Już kilka miast zwróciło się do nas z podobną prośbą o pomoc w odblokowaniu urzędów – podkreśla prezes InPostu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bezpieczniej na mostach i wiaduktach

W ostatnim roku zdarzyło się kilka wypadków w których zginęli kierowcy próbujący ratować poszkodowanych ...

Firmy budowlane czeka skok technologiczny

Na rynku infrastruktury kolejowej jest coraz więcej polskich firm budowlanych. Dostęp do wydajnych maszyn ...

DB Schenker na sprzedaż?

Wysokie zadłużenie DB AG i konieczność inwestycji w tory może zmusić spółkę do zmiany ...

Maleją rejestracje pojazdów użytkowych

Rok 2019 przyniósł pierwszy od lat spadek rejestracji, który trwa od połowy czerwca. Od ...

Intercity ma poważne problemy z pociągami przed świętami

PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na części tras, bo niemal połowa dartów jest wyłączona ...

Polskie firmy chcą zarobić na CPK

Przemysł chwali wybór doradcy CPK, ale chce mieć udział w budowie infrastruktury i taboru. ...