Targi TransLogistica Poland otwarte

5 listopada otwarte zostały największe targi logistyczne Europy Środkowo-Wschodniej TransLogistica Poland 2019.

W halach EXPO XXI na warszawskiej Woli przy ul. Prądzyńskiego do 7 listopada będzie trwać największa impreza wystawiennicza branży TSL. Na targach wystawia się 285 firm z 22 państw. – Liczba wystawców wzrosła w stosunku do 2018 roku o 20 proc. co doskonale pokazuje potencjał tego rynku – podkreślił podczas otwarcia dyrektor tragów Paweł Konowałek. Dodał, że rekordowe zainteresowanie widoczne jest wśród wystawców zagranicznych. Stanowią oni 45 proc. firm, które mają ekspozycje.

Wskazał, że wśród oferujących usługi dużo jest firm z branży IT. – Informatyka jest coraz powszechniej stosowana w TSL: od znajdywania ładunków i samochodów po zarządzanie pracą magazynów przeładunkowych – wymienił dyrektor targów.

Tegoroczne targi TransLogistica Poland przyciągnęły 285 wystawców

Ministerstwo Infrastruktury reprezentował podczas otwarcia Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Przypomniał o znaczeniu branży dla polskiej gospodarki.

Wśród otwierających targi był także sekretarz stanu z Ministerstwa Transportu i Cyfrowej Infrastruktury Niemiec Steffen Bilger. Zwrócił uwagę na rosnące znaczenie wymiany handlowej i transportu pomiędzy Polską i Niemcami. Wskazał na zawarte tej jesieni porozumienie o budowie mostu kolejowego przez Odrę oraz o elektryfikacji odcinków kolejowych pomiędzy Polską i Niemcami.

Zaznaczył, że branże TSL ma duże znaczenie także dla gospodarki niemieckiej. Pod względem wielkości przychodów z wynikiem 260 mld euro zajmuje trzecie miejsce za przemysłem samochodowym i spożywczym. Branża TSL zatrudnia w Niemczech 3 mln zatrudnionych, a wymiana handlowa z Polską w pierwszej połowie roku sięgnęła 60 mld euro. – To więcej niż z Wielką Brytanią – podkreślił sekretarz stanu.
Dodał, że administracja rządowa wspólnie z przemysłem stworzyły Logistics Alliance Germany, którego celem jest wsparcie eksportu usług branży TSL. Dla aliansu należy już 60 tys. podmiotów.

Firmy zagraniczne stanowią 45 proc. wystawców.

Targom TransLogistica Poland towarzyszą targi pracy. To druga edycja tej ważnej imprezy. Jej organizatorka, Beata Trochymiak, przyznała, że rynek pracy jest bardzo trudny. – Masowo brak pracowników: kierowców spedytorów magazynierów. Dlatego rynek pracy w branży TSL należy promować. Na targach można poznać najlepszych pracodawców i najlepsze praktyki – podkreśliła Trochymiak.

Rz jest głównym partnerem medialnym wydarzenia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Świąteczne szaleństwo zakupów

Logistycy radzą zrobić zakupy świątecznych prezentów jeszcze w listopadzie, aby uniknąć spóźnionych dostaw. Tylko ...

Z ziemi polskiej do włoskiej

Włochy stają się ziemią obiecaną dla polskich producentów taboru: zarówno kolejowego, jak i autobusowego. ...

Ciężarówka sama zapłaci za tankowanie

Zamiast wyjmować gotówkę z portfela dziś płacimy kartami, a często nawet telefonem czy zegarkiem. ...

Link z homologacją na Polskę i Niemcy

Wyprodukowany przez Pesę spalinowy pociąg Link jest pierwszym polskim spalinowym pojazdem z podwójną homologacją

Projekty komercyjne: co powstaje w SSE

Firmy nie zawsze chcą być właścicielami hal produkcyjnych czy biur w specjalnych strefach ekonomicznych. ...