Drogi przestały pustoszeć

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dołek w przewozach drogowych prawdopodobnie już za nami.

Z danych Webfleet Solutions wynika, że drogi przestały pustoszeć. Liczba wykonanych podróży 17 kwietnia w Europie jest o 27 proc. mniejsza od normalnego natężenia i lekko wzrasta po świętach.

 

Najgłębsze spadki zanotowano we Francji (o 47 proc.), Wielkiej Brytanii (45 proc.) i Hiszpanii (31 proc.). We Włoszech i Belgii ruch zmalał o 31 proc., w Polsce o 25 proc., w Holandii o 16 proc. i w Austrii o 14 proc. oraz o 13 proc. w Szwajcarii. W Niemczech spadek jest tylko 7-procentowy.

Czytaj więcej w: http://Dobre wieści dla transportu. Przemysł wznawia produkcję

Pokonany kilometraż jest w całej Europie o 49 proc mniejszy od normalnego i 17 kwietnia widać stabilizację w liczbie pokonywanych kilometrów. We Francji zmalał o 59 proc., we Włoszech o 52 proc., w Wielkiej Brytanii o połowę, w Hiszpanii o 46 proc., w Polsce o 45 proc. Na drogach Belgii oraz Holandii spadek kilometrażu sięgnął 40 proc., w Austrii 30 proc., w Niemczech 26 proc. i 25 proc. w Szwajcarii.

Liczba godzin w trasie (liczonych tygodniowo) zmalała w całej Europie o 42 proc. w stosunku do normalnego okresu. Czas jazdy zmalał we Francji o 63 proc., we Włoszech o 52 proc., w Wielkiej Brytanii o 55 proc., w Hiszpanii o połowę, w Polsce o 47 proc., w Belgii i 45 proc., w Holandii o 40 proc. Kierowcy austriaccy spędzają o 31 proc. mniej czasu za kierownicą, niemieccy o 28 proc. zaś szwajcarscy o 29 proc. Podobnie jak w przypadku przejechanych kilometrów, 17 kwietnia już było widać w Europie wypoziomowanie krzywej wykresu.

Webfleet Solutions pobiera dane z 50 tys. europejskich flot dysponujących milionem pojazdów różnych klas i funkcji: od samochodów ciężarowych poprzez autobusy i furgonetki po auta osobowe.

Mogą Ci się również spodobać

Uber Freight wycofał się z Europy

Niemiecki Sennder wykupił spółkę Uber Freight Europe. Na rynku pozostanie tylko marka Sennder. Giełda ...

Wydłużają się kolejki na granicy

W ostatniej dobie kolejki na granicach wydłużyły się dwukrotnie. W Świecku, Jędrzychowicach, Gorzyczkach kolejki ...

Rekordy Kuehne + Nagel w 2019 roku

Rekordowy zysk koncernu, wyniki dobre dzięki transportowi morskiemu i lotniczemu. Jeden z wiodących na ...

Norwegowie stawiają na elektryczne ciężarówki

Norweska hurtownia żywności ASKO otrzyma 75 elektrycznych ciężarówek Scania. W najbliższych trzech latach norweska ...

Kryzys na rynku ciężarówek

Spadki rejestracji lekko wyhamowują, ale przyszłość niepewna. W lutym rejestracje nowych samochodów ciężarowych o ...

Transport pesymistycznie o przyszłości

Przewoźnicy najgorzej ze wszystkich branż oceniają przyszłość, przewidują mniejszą sprzedaż. W transporcie Barometr EFL ...