Do służby w Muzeum Narodowym Ford Polska przekazał Forda Transita oraz Tourneo Custom. Ponad 90 procent wszystkich przewozów dzieł sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie odbywa się samochodami, co oznacza od kilku do kilkunastu transportów w tygodniu. W zbiorach placówki znajduje się blisko milion obiektów. Obok obrazów są to rzeźby i instalacje, grafiki, rysunki czy fragmenty starożytnych budowli z różnych kręgów kulturowych oraz epok historycznych.
Dzieła sztuki podróżują między gmachem głównym a oddziałami muzeum do pracowni konserwatorskich oraz na wystawy w muzeach w Polsce i Europie, czasami również do krajów pozaeuropejskich.
Muzeum Narodowe w Warszawie co chwilę staje przed nowymi wyzwaniami transportowymi. Wystarczy wspomnieć przewóz egipskiej mumii czy niedawną operację sprowadzenia do Polski z klasztoru we francuskich Pirenejach ponad 90 rzeźb Augusta Zamoyskiego. Niektóre z tych obiektów ważyły ponad 600 kg, a wszystkie musiały dotrzeć do naszego kraju „na kołach”.
Bezpieczeństwu i wygodzie transportu sprzyjają zaawansowane systemy asystujące, rozbudowane funkcje łączności oraz możliwość zdalnego zarządzana samochodem z aplikacji mobilnej FordPass Pro.
Największy wariant Transita (L4) ma najmocniejszy, 185-konny silnik wysokoprężny. Nad zmniejszeniem zużycia paliwa czuwa system Ford EcoGuide. Wykorzystuje on pozycjonowanie GPS, aby wskazać kierowcy, kiedy należy zwolnić i zmienić bieg przed wzniesieniami, skrzyżowaniami czy ograniczeniami prędkości, jeszcze zanim pojawią się w zasięgu wzroku