InPost pomoże samorządom

Spółka kierowana przez Rafała Brzoskę oddała na potrzeby Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dwa nowe, specjalistyczne paczkomaty.

Publikacja: 06.04.2020 15:23

InPost pomoże samorządom

Foto: logistyka.rp.pl

Automaty mają wspomóc lokalną administrację w komunikacji z mieszkańcami. Ci będą mogli załatwiać sprawy urzędowe bez bezpośredniego kontaktu z urzędnikami – dokumenty można będzie nadać i odebrać za pośrednictwem urządzenia InPostu.
– Błyskawicznie przygotowana oferta współpracy InPost z polskimi samorządami to odpowiedź na gwałtownie rosnącą potrzebę szybkich, ale też – z uwagi na trwającą pandemię – bezkontaktowych usług. To pierwsza z szeregu planowanych instalacji na potrzeby miast w całej Polsce – podaje Rafał Brzoska.
Jak podkreśla, takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników. – Już wcześniej widzieliśmy możliwość stworzenia takiej usługi i nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował nad koncepcją. Jednak dopiero na początku pandemii powołaliśmy dedykowany zespół naszych specjalistów z zadaniem przygotowania komercjalizacji koncepcji. Pracował on w zasadzie 24 godziny na dobę i w ekspresowym tempie przygotował projekt, konieczną infrastrukturę sprzętową oraz architekturę IT – tłumaczy założyciel InPostu.
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, jako pierwszy sięgnął po takie rozwiązanie. W ten sposób powstała usługa InPost Urząd24, która ułatwia obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami. Teraz ma ona trafiać do innych samorządów.
Pierwsze dedykowane paczkomaty oznaczone herbem miasta właśnie zostały postawione w Gorzowie Wielkopolskim. Aby ułatwić załatwianie spraw urzędowych InPost umożliwił mieszkańcom nadanie dokumentów z każdego innego paczkomatu na terenie miasta do „automatu urzędowego”. – Już kilka miast zwróciło się do nas z podobną prośbą o pomoc w odblokowaniu urzędów – podkreśla prezes InPostu.
Pozostało 100% artykułu
Ludzie i firmy
Etyka i zysk: jak odpowiedzialny biznes staje się nieodłączną częścią nowoczesnej strategii przedsiębiorstw
Ludzie i firmy
Efektywna sprzedaż wielokanałowa potrzebuje wsparcia profesjonalistów
Ludzie i firmy
Ponad 25 000 punktów DPD Pickup – DPD Polska tworzy największą sieć out-of-home w Polsce
Ludzie i firmy
Kto zostanie Człowiekiem Roku branży TSL?
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Ludzie i firmy
Rzeczpospolita nagrodziła wyróżniające się firmy branży TSL
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą