Obiekty będą gotowe do pierwszej połowy 2022 roku. Nowe lokalizacje logistyczne znajdują się w Dummerstorf (centrum logistyczne, 2022), Erding (centrum sortowania, 2022), Friedrichsdorf (centrum dystrybucyjne, 2021), Helmstedt (centrum logistyczne, 2022), Hof / Gattendorf (centrum logistyczne, 2022), Neu- Ulm (centrum dystrybucyjne, 2021), Weiterstadt (centrum dystrybucyjne, 2022) i Wenden (centrum dystrybucyjne, 2021). 

Amazon wprowadził w lipcu płacę początkową w wysokości 12,00 euro brutto za godzinę, niezależnie od tego, czy jest to praca na pełny etat, w niepełnym wymiarze godzin, tymczasowa lub sezonowa. Po 24 miesiącach pracownicy zarabiają średnio 2750 euro miesięcznie brutto, wliczając w to ograniczone akcje pracownicze (Restricted Stock Units) od Amazona. Częścią usług dodatkowych jest również program „Career Choice”, w ramach którego Amazon pokrywa 95 procent opłat za kursy i literaturę za uznane zaawansowane kursy szkoleniowe do maksymalnie 8000 euro na pracownika. Według instytutu doradztwa i analiz ekonomicznych Keystone, Amazon zainwestował w Niemczech w latach 2010-2020 łącznie prawie 40 miliardów euro, w tym ponad 10 miliardów euro w samym 2020 r. Liczba stałych pracowników w tym kraju ma wzrosnąć z 19 tys. do ponad 28 tys. pracowników do końca roku W różnych oddziałach firmy, które będą zatrudnione w około 60 lokalizacjach w Niemczech.

Do tego rynek niemiecki obsługiwany jest także przez znajdujące się w Polsce centra logistyczne Amazona. Amazon stworzył w Polsce ponad 19 tys. stałych miejsc pracy w dziesięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca), Gliwicach, Świebodzinie (otwarcie we wrześniu) oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. 

W magazynach Amazon płaci od czerwca 22,5 zł brutto za godzinę.