Z wyników zadowolony jest zarząd. – W 2019 roku przewieźliśmy najwięcej pasażerów w historii naszej firmy. Zawdzięczamy to zaufaniu naszych klientów, którzy wiedzą, że decydując się na podróż z Polonusem otrzymują najwyższy poziom obsługi w atrakcyjnej cenie. Wspólnie z naszymi partnerami w ramach sieci Polonus Partner przejechaliśmy ponad 10,5 mln kilometrów. Ten rok pokazał, że razem możemy więcej! – przekonuje prezes Polonus Maciej Acedański.

W ofercie Polonusa pasażerowie mają do dyspozycji 600 przystanków. Sprzedaż biletów na stronie PolonusPartner.pl wzrosła w 2019 roku o 32 proc. Pięcioprocentowy wzrost odnotowano także na stronie pkspolonus.pl.

Czytaj więcej w: Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia z rekordem

Polonus jest spółką Skarbu Państwa, która obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. We flocie narodowego przewoźnika znajduje się 160 autokarów.

Konkurencyjny FlixBus, należący do niemieckiej spółki FlixMobility, przewiózł w Polsce 4,7 miliona pasażerów, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej. W dwa lata na rynku polskim FlixBus stworzył siatkę liczącą 250 kierunków. FlixBus Polska współpracuje z ponad 30 polskimi firmami autobusowymi, zatrudniającymi tysiąc kierowców.