Nowy dyrektor Alstom w Polsce

Beata Rusinowicz pokieruje działalnością Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich

Publikacja: 03.06.2024 20:15

Nowy dyrektor Alstom w Polsce

Foto: Alstom

Rusinowicz będzie nadzorować wyznaczanie i realizację strategicznych celów w obszarze taboru kolejowego, systemów sterowania ruchem kolejowym oraz usług, zgodnie z globalną długoterminową strategią. 

Alstom stale rozwija działalność operacyjną w Polsce, dlatego rolą Beaty będzie dalsza integracja spółki Alstom w Polsce, działającej w ramach czterech oddziałów w Warszawie, Chorzowie, Katowicach i Wrocławiu. – Beata jest członkiem zespołu Alstom od prawie 25 lat. W tym czasie zarządzała wieloma ważnymi projektami, które przyczyniły się do wzmocnienia efektywności naszej organizacji w Polsce – uważa dyrektor zarządzający Alstom w Europie Środkowo-Wschodniej Antonio Moreno.

Czytaj więcej

Na oceanach znów drożeją stawki frachtów

Beata Rusinowicz pełniła przed nominacją funkcję dyrektora finansowego na Polskę, Ukrainę i Kraje Bałtyckie, od 2021 roku była także członkiem zarządu Alstom Polska. W minionych latach kierowała kluczowymi dla Alstom projektami lokalnymi i międzynarodowymi, obejmującymi swym zakresem wiele jednostek biznesowych i funkcji, w tym obszar finansowy, prawny, operacje, zaopatrzenie, przetargi i sprzedaż. 

Do firmy dołączyła w 2000 roku do zespołu zarządzania projektami, gdzie była odpowiedzialna za projekty tramwajowe dla polskich odbiorców (w tym dla przedsiębiorstw miejskich w Warszawie i Szczecinie). Następnie, wraz z rozwojem kompetencji produkcyjnych zakładów Alstom w kraju, odpowiadała za transfer do Polski technologii wytwarzania komponentów taboru kolejowego. Pracowała również w zakładzie Alstom w La Rochelle we Francji – gdzie współpracowała z międzynarodowym zespołem przy projektach tramwajowych.

Poprzedni dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich Sławomir Cyza, objął 1 lipca stanowisko szefa kadr w MS Galleon. Pracował w Alstom 13 lat, od 2021 jako prezes zarządu i dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich. 

Astom zatrudnia w Polsce w 9 lokalizacjach 4 tys. osób. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2023 roku Grupa odnotowała przychody na poziomie 16,5 mld euro. 

W branży
Siemens Mobility wybrał w Polsce nowego prezesa
W branży
Od prezesa do kierowcy
W branży
Intercity ma nowy zarząd
W branży
Nowe siły firm logistycznych
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
W branży
Siemens Mobility ma w Polsce nowego prezesa
Materiał Promocyjny
Branża logistyczna po najintensywniejszym czasie w roku