Kierowcy jadący przez Niemcy powinni zrezygnować z jazdy A2. Jest zamknięta do soboty na odcinku pomiędzy węzłami Ziesar i Burg-Ost. Objazdy są przeciążone, samochody stoją w 7-godzinnym korku. Prawdopodobnie dzisiaj zostanie otwarty odcinek A2 w kierunku wschodnim, do Berlina. 

We wtorek 29 sierpnia zderzyło się tam 5 ciężarówek, w tym jedna z materiałami niebezpiecznymi i druga z podtlenkiem azotu. Ładunki wybuchły, samochody spaliły się, na pewno w wypadku zginęło dwóch kierowców. Policja spodziewa się znalezienia większej liczby ofiar. W ziemi pozostał 2-metrowej głębokości krater. 

Liczba wypadków śmiertelnych z udziałem kierowców ciężarówek, które wjeżdżają na samochody stojące na końcu korków rośnie dramatycznie: w 2021 r. w kolizjach zginęło 70 kierowców ciężarówek. Jak wynika z inicjatywy „Nie śpij przy 80 km/h”, to alarmująco o 46 proc. więcej niż rok wcześniej, a do tego doszło do poważnych obrażeń. 

W 2021 roku zarejestrowano w Niemczech 23,1 tys. wypadków z udziałem ciężarówek. Z danych rządowych wynika, że w 2015 roku doszło ogółem do 32 183 wypadków drogowych z obrażeniami ciała z udziałem pojazdów ciężarowych. 40 357 osób zostało rannych, a 759 zmarło. 50,8 proc. wypadków z udziałem samochodów ciężarowych miało miejsce na obszarach zabudowanych; na drogach wiejskich 27,1 proc. i na autostradach 22,1 proc.