Gorąca jesień w Teleroute

Giełda transportowa Teleroute odnotowuje od kilkunastu tygodni rosnącą aktywność zleceniodawców.

Publikacja: 21.09.2020 16:55

Gorąca jesień w Teleroute

Foto: logistyka.rp.pl

Wyniki giełdy osiągnęły już poziom sprzed wybuchu pandemii. Jeśli ta tendencja się utrzyma, wyniki giełdy za pozostałą część roku będą lepsze niż w 2019 roku – przewiduje Teleroute.

Czytaj więcej w: Za rok posypią się kary za ViaToll

We Francji w połowie lata podwoiła się liczba ofert frachtów, głównym krajem pochodzenia zleceń była Francja. Aktywność w lipcu znacząco przekroczyła średnią miesięczną liczbę publikowanych ofert, głównie na francuskim rynku krajowym (90 proc. ilości) oraz w eksporcie do Belgii, Niemiec i Hiszpanii. Import w ostatnich dwóch miesiącach był znacznie powyżej normy, wskazując na ożywienie w głównych państwach wysyłających towary do Francji: w prowadzących w rankingu Włoszech, które wzrosły o 37 proc., w Niemczech o 29 proc., w Belgii o 23 proc. oraz Hiszpanii o 7 proc.

Czytaj więcej w: Uber Freight wycofał się z Europy

We Włoszech w lipcu odnotowano podwojenie ilości przewozów dzięki przywróceniu transakcji z Francją, do której trafia 57 proc. włoskiego eksportu. Do najważniejszej trójki zaliczają się również Niemcy (18 proc.) oraz Hiszpania (15 proc.).

Pod względem ładunków przychodzących, lipcowa liczba ofert podwoiła się w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Dobre wyniki to efekt przywrócenia przepływ towarów z Francji (40 proc. opublikowanych ofert ładunków) i Niemiec (15 proc.) jako głównych państw oferujących ładunki na rynek włoski.

Czytaj więcej w: Ranking TSL 2020

W Niemczech w lipcu aktywność przekroczyła o 25 proc. średnią z 2019 roku. Już w czerwcu zauważalna była tendencja wzrostowa na rynku krajowym. Połowa ofert dotyczyła ładunków importowych lub eksportowych.

Materiał Partnera
Jakość w logistyce – dlaczego firm nie stać na pozorne oszczędności?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Innowacje w logistyce
AI, IoT, Big Data i telematyka w zarządzaniu flotą pojazdów
Innowacje w logistyce
Poznański Instytut Technologiczny będzie konkurować z Fraunhoferem
Innowacje w logistyce
Telematyczne przejęcie zatrzęsie Europą
Innowacje w logistyce
Aktywne znaki zaświecą na głównych drogach