Francja więzi kierowców ciężarówek

Francja rozpoczęła skandaliczne praktyki przeciw obcym kierowcom ciężarówek.

Francja rozpoczęła kontrole drogowe w trakcie których testuje kierowców na obecność koronawirusa. – Nawet tych jadących do Wielkiej Brytanii oraz zdążających tranzytem –podkreśla prezes organizacji pracodawców Transport Logistyka Polska Maciej Wroński.
Opisuje, że w przypadku pozytywnego wyniku testu kierowca izolowany jest na wydzielonej części parkingu publicznego w pojeździe na 7 dni. – Bez dostępu do sanitariatu oraz żywności. Pod uwagę należy też wziąć pogodę i brak możliwości ogrzewania pojazdu przez taki długi okres czasu. Wśród zatrzymanych są także nasi kierowcy z Polski – alarmuje Wroński.

Czytaj więcej w: Znamy nowe warunki wykonywania przewozów samochodowych do Wielkiej Brytanii

Dodaje, że polska ambasada w Paryżu interweniowała w tej sprawie, na co usłyszała mało wiarygodne wyjaśnienia ze strony francuskiej, że ma to na celu udrożnienie przepraw promowych w regionie Calais tak, aby przyśpieszyć powrót kierowców z UK. – Według mnie nie trzyma się to kupy, gdyż badania na przeprawach zostały ponoć wprowadzone, aby zapobiec przedostaniu się brytyjskiej zmutowanej odmiany koronawirusa na kontynent. Tymczasem badani są kierowcy jadący w kierunku Wielkiej Brytanii i nie mogli (na logikę) zarazić się zmutowanym koronawirusem przed wjazdem – wskazuje Wroński.

Czytaj więcej w: Przewoźnicy rozważają zaskarżenie rządu Francji za blokadę

Więzienie w XXI wieku w Europie osób w samochodach, bez dostępu do wody, żywności i urządzeń sanitarnych raczej nie licuje z państwem, które było najsilniejszym orędownikiem kampanii w sprawie przyjęcia Pakietu Mobilności prowadzonej pod hasłem troski o kierowców, godne warunki ich pracy oraz odpoczynku – przypomina prezes TLP.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PKP modernizuje tabor

Grupa PKP zakupiła u polskich producentów rekordowe ilości lokomotyw. Newag zebrał w tym roku ...

Port trzeciej generacji doradzi CPK

Centra dystrybucyjne dla e-commerce, logistyka wyprzedzająca, badania i rozwój, infrastruktura techniczna oraz przemysł 4.0 ...

Duńczycy rzucają wyzwanie InPostowi

Spółka SwipBox, która z Pocztą Polską rozwija sieć urządzeń do odbioru paczek wewnątrz budynków, ...

PKP Cargo rozbudowuje terminal na chińskie pociągi

PKP Cargo Terminale, spółka z Grupy PKP Cargo, za 30,6 mln zł rozbuduje terminal ...

Niewystarczająca infrastruktura hamuje wzrost lotniczych przewozów ładunków

Główni gracze rynku lotniczych przewozów ładunków ocenili podczas II Spotkania Liderów LTS jakie warunki ...

Turcja wpuszcza polskich kierowców

Turcy ponownie otworzyli granicę dla polskich kierowców. Funkcjonariusze badają temperaturę ciała prowadzących. Mogą oni ...