InPost pomoże samorządom

Spółka kierowana przez Rafała Brzoskę oddała na potrzeby Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dwa nowe, specjalistyczne paczkomaty.

Automaty mają wspomóc lokalną administrację w komunikacji z mieszkańcami. Ci będą mogli załatwiać sprawy urzędowe bez bezpośredniego kontaktu z urzędnikami – dokumenty można będzie nadać i odebrać za pośrednictwem urządzenia InPostu.
– Błyskawicznie przygotowana oferta współpracy InPost z polskimi samorządami to odpowiedź na gwałtownie rosnącą potrzebę szybkich, ale też – z uwagi na trwającą pandemię – bezkontaktowych usług. To pierwsza z szeregu planowanych instalacji na potrzeby miast w całej Polsce – podaje Rafał Brzoska.
Jak podkreśla, takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników. – Już wcześniej widzieliśmy możliwość stworzenia takiej usługi i nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował nad koncepcją. Jednak dopiero na początku pandemii powołaliśmy dedykowany zespół naszych specjalistów z zadaniem przygotowania komercjalizacji koncepcji. Pracował on w zasadzie 24 godziny na dobę i w ekspresowym tempie przygotował projekt, konieczną infrastrukturę sprzętową oraz architekturę IT – tłumaczy założyciel InPostu.
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, jako pierwszy sięgnął po takie rozwiązanie. W ten sposób powstała usługa InPost Urząd24, która ułatwia obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami. Teraz ma ona trafiać do innych samorządów.
Pierwsze dedykowane paczkomaty oznaczone herbem miasta właśnie zostały postawione w Gorzowie Wielkopolskim. Aby ułatwić załatwianie spraw urzędowych InPost umożliwił mieszkańcom nadanie dokumentów z każdego innego paczkomatu na terenie miasta do „automatu urzędowego”. – Już kilka miast zwróciło się do nas z podobną prośbą o pomoc w odblokowaniu urzędów – podkreśla prezes InPostu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Firmy przewozowe już na granicy upadku

Przewoźnicy pogrążają się w długach, branża zaczyna tracić płynność finansową. Wirus przykręca wpływy transportu ...

Wodorowe Hyundaie podbiją Szwajcarię

Już wkrótce flota pięćdziesięciu napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi ciężarówek Hyundai H2Xcient wyjedzie na drogi ...

Większe przeładunki w polskich portach

Rosną przewozy morskie, zwłaszcza kontenerów, węgla, koksu i różnego rodzaju dóbr konsumpcyjnych.

Adamczyk apeluje o unijną pomoc dla transportu

Minister Adamczyk zaapelował stworzenie unijnego pakietu pomocowego dla transportu. Podczas drugiej wideokonferencji ministrów transportu ...

Konsolidacja w branży IT

Szwedzkie Vehco umacnia pozycję w Polsce, przejmując FrameLOGIC, dostawcę rozwiązań do zarządzania flotą i ...

Od poniedziałku ruszają zagraniczne fabryki Wieltonu

Wielton rozpocznie w poniedziałek rozruch fabryk w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Spółka zaznacza, ...