InPost pomoże samorządom

Spółka kierowana przez Rafała Brzoskę oddała na potrzeby Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dwa nowe, specjalistyczne paczkomaty.

Automaty mają wspomóc lokalną administrację w komunikacji z mieszkańcami. Ci będą mogli załatwiać sprawy urzędowe bez bezpośredniego kontaktu z urzędnikami – dokumenty można będzie nadać i odebrać za pośrednictwem urządzenia InPostu.
– Błyskawicznie przygotowana oferta współpracy InPost z polskimi samorządami to odpowiedź na gwałtownie rosnącą potrzebę szybkich, ale też – z uwagi na trwającą pandemię – bezkontaktowych usług. To pierwsza z szeregu planowanych instalacji na potrzeby miast w całej Polsce – podaje Rafał Brzoska.
Jak podkreśla, takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników. – Już wcześniej widzieliśmy możliwość stworzenia takiej usługi i nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował nad koncepcją. Jednak dopiero na początku pandemii powołaliśmy dedykowany zespół naszych specjalistów z zadaniem przygotowania komercjalizacji koncepcji. Pracował on w zasadzie 24 godziny na dobę i w ekspresowym tempie przygotował projekt, konieczną infrastrukturę sprzętową oraz architekturę IT – tłumaczy założyciel InPostu.
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, jako pierwszy sięgnął po takie rozwiązanie. W ten sposób powstała usługa InPost Urząd24, która ułatwia obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami. Teraz ma ona trafiać do innych samorządów.
Pierwsze dedykowane paczkomaty oznaczone herbem miasta właśnie zostały postawione w Gorzowie Wielkopolskim. Aby ułatwić załatwianie spraw urzędowych InPost umożliwił mieszkańcom nadanie dokumentów z każdego innego paczkomatu na terenie miasta do „automatu urzędowego”. – Już kilka miast zwróciło się do nas z podobną prośbą o pomoc w odblokowaniu urzędów – podkreśla prezes InPostu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Myto po nowemu

Od maja 2021 roku ruszy w Polsce nowy system poboru myta. Zamiast systemu mikrofalowego ...

Konsolidacja wśród dostawców usług TMS

W połowie grudnia Grupa Inelo kupiła pakiet większościowy spółki Marcos BIS, specjalizującej się w ...

PKP Cargo z nową linią kredytową

Największy towarowy przewoźnik kolejowy w Polsce pożyczy 150 mln zł. Millennium Leasing oraz PKP ...

Brak rąk do pracy przytępi transportowe szczyty

Przemysł cierpi na brak rąk do pracy, zabraknie zasobów na obsłużenie popytu zbytnio odbiegającego ...

KE musi uznać przedłużenie wiz

Firmy transportowe muszą upewnić się, czy ich zagraniczni kierowcy wjadą do innych państw UE. W ...

Turcja wypowiedziała wojnę transportową

Wykorzystując zagrożenie wirusem, Turcja chce przejąć wart miliardy zł rynek transportowy. Przewoźnicy domagają się ...