Rekordy Kuehne + Nagel w 2019 roku

Rekordowy zysk koncernu, wyniki dobre dzięki transportowi morskiemu i lotniczemu.

Jeden z wiodących na świecie operatorów logistycznych Kuehne + Nagel zwiększył w 2019 roku przychody o 1,5 proc. do 21,1 mld franków szwajcarskich, zaś EBIT o 7,5 proc. do 1,1 mld franków, przekraczając po raz pierwszy w historii firmy miliard.

Transport morski zanotował 4,6-procentowy wzrost przychodów do 7,5 mld franków, zaś EBIT powiększył się o 9,1 proc. do 0,5 mld franków. Koncern podaje, że przewiózł 4,9 mln TEU, o 0,2 mln więcej niż w 2018 roku.

W przewozach lotniczych przychody spadły o 4,5 proc. do niemal 4,7 mld franków, zaś EBIT zmalał o 7,3 proc. do 0,3 mld franków. Spółka zanotowała 5,7-procentowy spadek przewiezionego tonażu do 1,6 mln ton.

Dział przewozów lądowych powiększył przychody o 1,7 proc. do 3,6 mld franków i zwiększył EBIT o 2,6 proc. do 0,1 mld franków. Spółka przyznaje, że ten rynek słabnie, a niskie ceny ropy powodowały spadek zainteresowania przewozami intermodalnymi.

Czytaj więcej w: Niemiecka drobnica w aliansie

Dział logistyki kontraktowej zanotował 2,8-procentowy wzrost przychodów do 5,4 mld franków, zaś EBIT wzrósł o 43,5 proc. do 0,2 mld franków. Duża dynamika wzrostu EBIT wynika z restrukturyzacji bazy klientów. Spółka koncentruje się także na obsłudze branży farmaceutycznej.

W podziale na regiony, 60,8 proc. przychodów K+N oraz 52,9 proc. EBIT pochodzi z regiony Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Region Azji i Pacyfiku odpowiada za 11,7 proc. przychodów oraz 25,7 proc. EBIT, zaś Ameryki zapewniają 27,5 proc. przychodów oraz 21,4 proc. EBIT.

Spółka zapewnia, że pomimo wirusa Azja pozostanie obiecującym regionem dla ekspansji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zerwane łańcuchy dostaw

Polskie fabryki zamykają się aby przeczekać pandemię. Kłopoty z dostawami i chęć ochrony pracowników ...

TRAKO 2019 WIDEO | Gala rozdania nagród „Rzeczpospolitej”

Kolej jest ważnym elementem transportowego krwioobiegu kraju, tym bardziej warto doceniać firmy, które wnoszą ...

Rynek zagranicznych przesyłek szybko rośnie

Polskie sklepy online zdobywają coraz więcej klientów w innych krajach, a polscy internauci coraz ...

Transportowcy boją się kryzysu

Aż o 23 proc. zmalała sprzedaż aut dostawczych i ciężarowych, która świadczy o popycie ...

Ulgi dla marynarzy zatwierdzone

Komisja Europejska zatwierdziła 16 grudnia pięć programów wsparcia na rzecz transportu morskiego zaproponowane przez ...

Pociąg z Chin już w Sławkowie

Pierwszy pociąg z Chin dotarł do Sławkowa. LHS ma nadzieję, że nowe połączenie stanie ...