Niemiecka drobnica w aliansie

Logistycy w Niemczech widzą w Pakiecie Mobilności szansę na rozwój sieci drobnicowych.

Pakiet Mobilności utrudni wykonywanie przewozów kabotażowych. To szansa dla działających w Niemczech sieci drobnicowych. Jedna z nich, działająca jako alians Europejskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych ELVIS AG (Europäischer Ladungsverbund Internationaler Spediteure AG) otworzyła platformę ładunków częściowych dla przewoźników zagranicznych pod nazwą ELVIS TransLoadGate. Propozycja jest otwarta dla podmiotów niezrzeszonych i nie wymaga stałych opłat. Towary są dostarczane przez sprawdzone spedycje partnerskie. Wspólna platforma oferuje informacje o statusie przesyłki oraz jej śledzenie z dowodem dostawy online.

Czytaj więcej w: Rekordowy rok Raben Group

Realizowane są transporty towarów dłużycowych do 6,5 m oraz opakowań do długości 4,5 metra i wadze do dwóch ton. Przesyłki obsługiwane są w należącym do ELVIS, centralnie położony hubie w Knüllwand.

ELVIS TransLoadGate oferuje usługi dodatkowe, od przeładunku po składowanie aż po etykietowanie i ponowne paletowanie, możliwa jest też wymiana palet oraz koszopalet. Dodatkowo przewoźnicy zagraniczni w nowej usłudze ELVIS mogą otrzymywać ładunki powrotne.

Członkami ELVIS są 204 przedsiębiorstwa spedycyjne, które mają w Niemczech 280 magazynów składowych i przeładunkowych oraz dysponują flotą 17 tys. samochodów ciężarowych. Partnerzy ELVIS działają także w 30 krajach.

Czytaj więcej w: Bałkański kierunek

Konkurencją jest sieć Star Alliance oraz jednomarkowe sieci należące do grupy DHL, Kuehne i Nagel, DB Schenekr, Dachsera i Raben.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Norwegia zezwoliła na używanie elektronicznych listów przewozowych

Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego IRU podała, że Norwegia, jako 25. kraj ratyfikowała protokół e-CMR. ...

Inwestycje kolejowe – bądźmy mądrzy przed szkodą

Co należy robić, aby maksymalnie efektywnie spożytkować pieniądze dostępne na modernizację infrastruktury kolejowej w Polsce? ...

Poczta Polska z nową linią Cargo na Okęciu

Państwowy operator uruchomił dwie linie technologiczne Cargo w obiektach Poczty Polskiej (PP) na terenie Portu ...

Autobusy królują wśród pojazdów elektrycznych

Autobusy mają najwyższy wśród pojazdów użytkowych odsetek wersji elektrycznych i hybrydowych. W 2019 roku ...

Spożywcza logistyka

Obsługa sieci spożywczych pozwoliła FM Logistic stworzyć ogólnopolską sieć dostaw. Niepostrzeżenie, przy okazji obsługi ...

Panel "Zakup taboru na potrzeby komponentu kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego"

TRAKO 2019 | Czym pojedziemy do Centralnego Portu Komunikacyjnego

Przewoźnik, producenci i rząd dyskutują, jaki tabor będzie potrzebny do obsługi kolejowego komponentu CPK. ...