Największe targi logistyczne w naszym regionie Europy

Już za 5 listopada rozpoczną się VII Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki, gdzie będzie można nawiązać współprace z zagranicznymi kontrahentami.

Podobnie jak logistyka, która jest branżą międzynarodową, taki charakter mają też targi TransLogistica Poland, które w tym roku odbędą się w dniach 5-7 listopada. Jest to największa impreza targowa branży TSL wśród krajówEuropy Środkowo-Wschodniej.

Spośród sześciu targów o podobnej tematyce odbywających się w naszym regionie Europy, TransLogistica Poland przyciągnęły ponad dwa razy więcej wystawców od kolejnych na liście rankingowej brneńskich targów Transport and Logistics. Do czeskiego Brna w 2017 roku przyjechało 116 wystawców. Tamtejsza impreza odbywa się w cyklu dwuletnim. Z kolei na TransLogistica Romania wystawiło się w 2018 roku 65 firm. Targi TransUkraine w Kijowie przyciągnęły w ub.r. 62 wystawców, zaś mińskie Transport&Logistics 60. Do Wilna na TransBaltica przyjechało 55 podmiotów.

Wśród 280 tegorocznych wystawców TransLogistica Poland, 45 proc. pochodzi z zagranicy. Wśród zwiedzających w 2018 roku, na 7030 osób 15 proc. pochodziło z zagranicy. Targowa oferta zainteresowała gości z 58 państw z Europy, Afryki i Azji.

Targi TransLogistica Poland dedykowane są jednak nie tylko transportowcom. W poprzedniej edycji co czwarty wystawca reprezentował właściciela ładunku. Wśród nich byli przedstawiciele wszystkich grup towarowych: od żywności, kosmetyków i sieci handlowych, poprzez sektor przetwórstwa przemysłowego (w tym przemysł samochodowy, kolejowy i lotnictwo), przez budownictwo, energetykę i branżę chemiczną (z tworzywami sztucznymi) po przemysł meblarski, odzieżowy i włókiennictwo.

Atrakcyjna jest także oferta dodatkowa. Składają się na nią spotkania tematyczne (np. dotyczące Nowego Jedwabnego Szlaku lub eksportu oraz importu w kontekście wykorzystania multimodalnej infrastruktury), a także konferencje i debaty organizowane przez partnerów (poświęcone nowym technologiom lub prowadzonym w Europie kontrolom przewoźników).

W tym roku w ramach targów TransLogistica Poland odbędzie się druga edycja Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – Translogistica Jobs. Z ubiegłorocznej możliwości zaprezentowania swojej oferty pracy skorzystały 24 firmy. Uczestnicy targów pracy także tym razem będą mieli możliwość spotkania się z międzynarodowymi firmami oraz uczestnictwa w konferencjach dot. rynku pracy.

Więcej na: https://translogistica.pl

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W branży transportowej gorsze nastroje

Gorsze nastroje przemysłu przetwórczego i rosnące długi przekładają się na gorsze rokowania przewoźników. Ponad ...

Rosjanie planują sprzedaż Gefco

Rosyjskie Koleje (RZD) uzyskały zgodę rządu na sprzedaż spółki Gefco jeżeli tylko poprawią się ...

Pociągiem do Japonii

Gdyńska spółka PCC Intermodal podpisała z Far-Eastern Shipping Company (Fesco) list intencyjny, będący oficjalnym ...

W Polsce jest 4 tys. km dróg szybkiego ruchu

Program drogowy na półmetku 7 listopada GDDKiA oddała do ruchu obwodnicę Szczecinka o długości ...

Taniej niż na słupku

Mimo konsolidacji rynku stacji paliw wokół dużych koncernów, krajowe marki mają się bardzo dobrze. ...

Niespodziewany krach na rynku ciężarówek

Gwałtownie zmalała sprzedaż samochodów ciężarowych, choć popyt na przewozy rośnie. Jednym z powodów jest wejście ...