Pesa ma nowego dyrektora sprzedaży

Rada Nadzorcza Pesa Bydgoszcz przyjęła rezygnację Sławomira Piątka, dotychczasowego członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż i powołała na to stanowisko Macieja Maciejewskiego.

Maciej Maciejewski (na zdjęciu) jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Poznańskiej ze specjalnością pojazdy szynowe. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu finansów i marketingu poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji (SITKom). Ma wieloletnie doświadczenie i znajomość branży kolejowej, zarządzał dużymi zespołami, odpowiadał za przygotowanie, planowanie i realizację strategii sprzedaży oraz wprowadzanie na rynek nowych produktów.

Czytaj więcej w: Pesa zgarnęła 1,5 mld zł za modernizację wagonów

Z Pesa związany od końca lat dziewięćdziesiątych, początkowo jako specjalista konstruktor, później odpowiedzialny za działania marketingowe. Od 2010 roku dyrektor sprzedaży krajowego i zagranicznego rynku kolejowego.

Czytaj więcej w: Dwunapięciowe koleje przyszłości

Jako członek zarządu i dyrektor sprzedaży Pesa będzie odpowiadał za realizację nowej strategii marketingowej spółki, wprowadzenie na rynek polski i rynki zagraniczne nowej linii pojazdów oraz dalszy rozwój dobrych kontaktów z dotychczasowymi klientami. – Do ścisłego kierownictwa spółki dołącza człowiek, którego kompetencje, doświadczenie, wiarygodność i znajomość branży, a jednocześnie determinacja, ciągła potrzeba rozwoju i gotowość podejmowania nowych wyzwań doskonale wpisują się w potrzeby Pesy, która wraca na właściwe tory i przygotowuje się do okresu dynamicznego rozwoju – powiedział o nominacji Macieja Maciejewskiego przewodniczący rady nadzorczej Pesa Bydgoszcz Piotr Bogus.

Czytaj więcej w: Kolejarze domagają się niższych cen dostępu do torów

Sławomir Piątek pracował w Grupie Pesa od 7 lat, najpierw jako prezes zarządu ZNTK Mińsk Mazowiecki, a później członek zarządu, dyrektor sprzedaży Pesa Bydgoszcz. Odpowiadał za realizację strategii marketingowej spółki, sprzedaż i relacje z klientami.  Decyzję o rozstaniu z firmą podjął ze względów osobistych i jak sam podkreśla – nie była to decyzja łatwa, zwłaszcza teraz, gdy sytuacja spółki się stabilizuje i zyskała ona możliwości dalszego rozwoju. – Sławomir Piątek kierował pionem sprzedaży Pesa w najtrudniejszym dla spółki okresie, dzięki jego zaangażowaniu w ostatnim czasie udało mu się znacząco odbudować portfel zamówień, na uznanie zasługują również tegoroczne wyniki sprzedaży, rozumiemy jego decyzję i nie wykluczamy naszej dalszej współpracy w przyszłości – skomentował tą decyzję prezes Pesa Krzysztof Zdziarski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bezbolesne wprowadzenie nowego myta w Czechach

Nieliczne korki, podwojona obsada pracowników punktów rejestracji. W pierwszych dziesięciu dniach funkcjonowania nowego systemu ...

Czarne chmury nad polskimi firmami transportowymi

Po odrzuceniu przez eurodeputowanych zmian, z którymi polscy przewoźnicy walczyli od półtora roku, miał ...

Cyfrowe dokumenty przyspieszyły kolejowe przewozy z Chin

Pierwszy, wyposażony w cyfrową dokumentację pilotażowy pociąg z kontenerami z Ningbo (Chiny) przez Władywostok ...

Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia z rekordem

Największy dworzec autobusowy w kraju korzysta na przewozowym boomie. W 2019 roku z Dworca ...

Autobusy miejskie z niewielkim spadkiem rejestracji

Miejskie autobusy z napędem alternatywnym napędzają rynek, ale dopłaty do nich są niezbędne. W ...

Komisja dofinansuje budowę parkingów

W Europie brakuje 100 tys. miejsc parkingowych, planowana jest budowa nowych i rezerwacja miejsc ...