Umowa trzech firm dotyczy inwestycji MFC – 7R City Flex Warsaw Airport I. Na 19 tys. mkw. elastyczne powierzchni klasy A mogą być urządzone magazyny, biura. Obiekt może być też przeznaczony pod lekką produkcję. – Lokalizacja działki w pobliżu lotniska idealnie wpisuje się w koncept programu 7R City Flex Last Mile Logistics. Dzięki współpracy z naszymi partnerami jesteśmy gotowi do rozpoczęcia budowy – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu spółki 7R.

Oddanie inwestycji zaplanowano na koniec 2019 r. – Działkę należącą do MFC – 7R City Flex Warsaw Airport I nabyliśmy w 2015 r. i od tego czasu pracowaliśmy nad uzyskaniem pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu wszystkich formalnych pozwoleń szukaliśmy partnera joint venture, który umożliwiłby nam wykorzystanie potencjału tej lokalizacji – mówi Jan Schwarz, dyrektor zarządzający MF Capital.

7R SA to ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Buduje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R są wielkopowierzchniowe parki logistyczne i miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. W przygotowaniu jest 600 tys. mkw. w różnych lokalizacjach w całej Polsce.

MF Capital to firma zajmująca się zarządzaniem aktywami, skupia się wyłącznie na polskim rynku nieruchomości. Świadczący usługi dla zagranicznych i lokalnych inwestorów. Od 2009 r. firma buduje i zarządza nieruchomościami o wartości ponad 500 mln euro.

DIL Polska Baumanagement świadczy usługi zarządzania procesami inwestycyjnymi w sektorze budowlanym (zarządzanie projektami i usługi inżyniera kontraktu). Zajmuje się też doradztwem technicznym i wyceną nieruchomości.