TEKST SPONSOROWANY 

NewCold, globalny lider zaawansowanej logistyki żywności, umacnia swoją pozycję w Polsce. Firma posiada jeden obiekt magazynowy w Kutnie, który jest obecnie rozbudowywany w celu podwojenia jego pojemności. W ubiegłym tygodniu NewCold ogłosił otwarcie drugiego obiektu w Nowym Modlinie pod Warszawą. Budowa nowego magazynu to 90 miejsc pracy i 94 600 miejsc paletowych. Nowy obiekt zwiększy całkowitą pojemność magazynów NewCold w Polsce do 207 000 miejsc paletowych. Dzięki inwestycji 112 milionów euro magazyn chłodniczy pod Warszawą będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.  Dzięki inwestycji Polska ma szansę stać się głównym hubem logistycznym e Europie.

„Widzimy potencjał Polski, aby stała się głównym europejskim centrum logistyki żywności. To przyszłość, którą chcemy pomóc budować. Nasz nowy obiekt pod Warszawą, w połączeniu z istniejącą lokalizacją w Kutnie, zwiększa zdolność Newcold do zaspokajania potrzeb klientów na kluczowych rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej" - powiedział Bram Hage, założyciel i dyrektor generalny NewCold.

Czym zajmuje się firma NewCold?

NewCold jest dostawcą usług logistycznych oferującym rozwiązania w zakresie chłodni i zarządzania łańcuchem chłodniczym dla żywności mrożonej i chłodzonej, ze specjalizacją w wysoce zautomatyzowanych magazynach chłodniczych. Jej globalna sieć — 15 lokalizacji na trzech kontynentach  — oferuje ponad 1,2 miliona miejsc paletowych.

Czym jest zarządzanie łańcuchem chłodniczym?

Zarządzanie łańcuchem chłodniczym oznacza koordynację i kontrolę produktów lub towarów wrażliwych na temperaturę w całym łańcuchu dostaw, od produkcji i magazynowania po transport i dystrybucję.

Obejmuje ono również wdrażanie strategii, bardzo rygorystycznych protokołów i zaawansowanych technologii do obsługi produktów wrażliwych na temperaturę, takich jak żywność i inne artykuły, które wymagają określonych warunków temperaturowych w celu utrzymania ich świeżości.

Stałe monitorowanie temperatury jest kluczowym elementem w tym sektorze i obejmuje wszystkie etapy łańcucha dostaw. W całym procesie monitorowania stosuje się czujniki temperatury, rejestratory danych i systemy monitorowania w czasie rzeczywistym. Zapewnienie integralności łańcucha chłodniczego w transporcie towarów wymaga specjalistycznych pojazdów chłodniczych przy zachowaniu wymaganych warunków temperaturowych. Ważną kwestią w procesie jest również identyfikacja potencjalnych zagrożeń, które mogą przeszkodzić w integralności łańcucha chłodniczego, a są nimi np. przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu lub wahania temperatury.

Dlaczego zarządzanie łańcuchem chłodniczym jest ważne?

Prawidłowo przeprowadzone zarządzanie łańcuchem chłodniczym może pomóc w ograniczeniu marnotrawstwa żywności, które stanowi poważny problem na poziomie globalnym. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) szacuje się, że około jedna trzecia całej wyprodukowanej żywności jest marnowana. Przekłada się to na około 1,3 miliarda ton metrycznych żywności marnowanej każdego roku w skali światowej.

Kiedy marnujemy żywność, musimy wziąć pod uwagę wszystkie inne źródła, które zostały wykorzystane do jej produkcji, takie jak woda, paliwo do transportu, energia elektryczna do przechowywania i praca ludzka.

Bez wątpienia można jeszcze ulepszyć sposób minimalizowania marnotrawstwa żywności, a dzięki nowym technologiom opartym na danych naukowych firmy takie jak NewCold mogą sprostać tym wyzwaniom.

Kim są klienci NewCold?

NewCold obsługuje szeroką gamę klientów wymagających rozwiązań logistycznych w zakresie łańcucha chłodniczego. Najwięksi światowi producenci żywności ufają NewCold w kwestii zapewnienia integralności łańcucha chłodniczego podczas przechowywania i dystrybucji ich produktów. Dzięki temu konsumenci otrzymują najbezpieczniejsze i najświeższe produkty. Niezależnie od tego, czy chodzi o pyszne lody w gorący letni dzień, czy o świeże warzywa z zamrażarki do przygotowywania domowych posiłków.

TEKST SPONSOROWANY