Organizacja pracodawców Transport Logistyka Polska informuje, że po interwencji Ambasady RP oraz MSZ, Francuzi zapewnili, że „zakaz korzystania przez izolowanego kierowcę z parkingowej toalety był nieporozumieniem”.

Czytaj więcej w: Pusta granica francusko-brytyjska

Wieczorem 8 stycznia na parking przyjechały francuskie służby i ponownie przetestowały polskiego kierowcę. – Wynik tym razem był ujemny i kierowca mógł jechać dalej, do domu, gdyż jego ładunek zabrał przysłany wcześniej z Polski ciągnik siodłowy – wyjaśnia prezes TLP Maciej Wroński.

Francja testowała na obecność koronawirusa zagranicznych kierowców nawet tych jadących do Wielkiej Brytanii oraz zdążających tranzytem. W przypadku pozytywnego wyniku testu kierowca był izolowany na wydzielonej części parkingu publicznego w pojeździe na 7 dni  bez dostępu do sanitariatu oraz żywności.

Czytaj więcej w: Wielka modernizacja Poczty Polskiej

Francuzi przekonywali, że kontrole mają na celu udrożnienie przepraw promowych w regionie Calais tak, aby przyśpieszyć powrót kierowców z UK. Tymczasem kontrolowali kierowców jadących w kierunku do Wielkiej Brytanii.