PKP Intercity i PKS Polonus integrują sprzedaż biletów

PKP Intercity oraz PKS Polonus połączyły systemy sprzedaży biletów oraz dane o rozkładach jazdy.

Publikacja: 09.08.2021 15:52

PKP Intercity i PKS Polonus integrują sprzedaż biletów

Foto: Fot. PKS Polonus

Od 9 sierpnia przewoźnicy udostępniają pasażerom w serwisach internetowych www.rozklad-pkp.pl, bilet.intercity.pl oraz dworzeconline.pl informacje o rozkładach jazdy partnera i rozpoczynają pierwszy etap integracji swoich internetowych systemów sprzedaży.

Czytaj więcej w: Do Krakowa w niecałe 2 godziny

Pasażer, który planuje podróż na części trasy pociągiem PKP Intercity, a na części autobusem PKS Polonus, może wyszukać połączenie na stronie www.rozklad-pkp.pl, następnie klikając „Kup bilet” zostanie przekierowany do systemu e-IC, gdzie zakupi bilet na przejazd pociągiem PKP Intercity. Po zakończeniu tej transakcji zostanie przekierowany do systemu Dworzec Online, gdzie kupi bilet na dalszą część podróży z PKS Polonus. Podobnie wyszukując połączenie z odcinkiem kolejowym w serwisie dworzeconline.pl, klient kupi w tym serwisie bilet na autobusową część podróży i po zakończeniu transakcji zostaje przekierowany do systemu e-IC, gdzie dokona zakupu biletu na przejazd pociągiem.

Czytaj więcej w: Pandemia na 20-lecie PKP Intercity

Nowa funkcjonalność jest wynikiem podpisanego w marcu br. przez PKP Intercity i PKS Polonus porozumienia o współpracy. – Rozwój współpracy PKP Intercity i PKS Polonus jest dużym krokiem w stronę budowy spójnej sieci transportowej dla całej Polski, która sprawi, że podróżowanie po kraju stanie się dużo prostsze, szybsze i bardziej komfortowe – zapewnia członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz.

Kolejnym etapem współpracy PKP Intercity i PKS Polonus będzie uruchomienie wzajemnej sprzedaży biletów w kasach stacjonarnych obydwu przewoźników, a następnym krokiem będzie uruchomienie wzajemnej sprzedaży przez internet bezpośrednio z systemu internetowego każdego z przewoźników. – Wzajemne uzupełnianie siatki połączeń i coraz większe upraszczanie procesu zakupowego to duża zmiana na plus dla pasażerów. Naszym celem jest dołączenie do Wspólnego Biletu, który pozwoli na łączone kolejowo-autobusowe podróże po kraju na jednym bilecietłumaczyczłonek zarządu PKS Polonus Wojciech Gąsowski.

Czytaj więcej w: KE zgodziła się na pomoc dla przewoźników autobusowych

Trzecim etapem będzie włączenie oferty PKS Polonus do Wspólnego Biletu i Pakietu Podróżnika. Celem jest uruchomienie wzajemnej sprzedaży w kasach stacjonarnych wszystkich przewoźników kolejowych uczestniczących we Wspólnym Bilecie, jak również uruchomienie sprzedaży oferty Pakiet Podróżnika z odcinkami PKS Polonus w kasach wszystkich przewoźników uczestniczących we Wspólnym Bilecie, w kasach PKS Polonus oraz w systemie Bilkom.

Planowane jest również umożliwienie pasażerom kupowania biletów PKS Polonus w ramach oferty Wspólny Bilet w kasach wszystkich przewoźników uczestniczących w tym projekcie, w kasach PKS Polonus, w systemie Bilkom oraz na platformie Dworzec Online.

Czytaj więcej w: Konin z pierwszym w Polsce wodorowym autobusem

Od 9 grudnia 2018 roku pasażerowie kolei w Polsce mogą korzystać z oferty Wspólnego Biletu, w ramach której istnieje możliwość zakupu jednego biletu przez podróżnego na całą podróż – niezależenie od tego, z jakich pociągów korzysta i na jakich trasach podróżuje.

Wspólne bilety na autobus i pociąg stosowane są przez aglomeracje. Ma je m.in. Warszawa, Górny Śląsk, Gdańsk i Rzeszów.

Od 9 sierpnia przewoźnicy udostępniają pasażerom w serwisach internetowych www.rozklad-pkp.pl, bilet.intercity.pl oraz dworzeconline.pl informacje o rozkładach jazdy partnera i rozpoczynają pierwszy etap integracji swoich internetowych systemów sprzedaży.

Czytaj więcej w: Do Krakowa w niecałe 2 godziny

Pozostało 91% artykułu
Przewozy
Na drodze do zrównoważonego łańcucha dostaw
Przewozy
Adriatyckie portowe tygrysy
Przewozy
Boom eksportowy polskiej żywności: czy trend będzie trwały?
Przewozy
Ceny spadają szybciej niż przewozy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Przewozy
Prognozy dla rynku TSL na 2023 rok. Spowolnienie we wszystkich sektorach