Aktualizacja: 22.09.2023 18:12 Publikacja: 30.09.2021 18:17
Foto: Rzepa
Program Zielona Kolej wchodzi w fazę realizacji. Przewoźnicy otrzymają energię z odnawialnych źródeł, do czego PKP Energetyka dostosuje sieć dystrybucji.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Przedsiębiorcy zadowoleni z kolejowych targów Trako 21. Organizatorzy zanotowali 10 tyś. odwiedzających dziennie.
Dostawcy taboru mają wielkie nadzieje, ale zagrożeniem są rosnące ceny materiałów i utrudniony dostęp do komponentów.
Pekao SA był głównym sponsorem Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako 2021.
Interregionalne pociągi Pesy za dwa lata zaczną jeździć w Rumunii. Bydgoski producent pokonał Alstom.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Członek zarządu PKP SA dr Rafał Zgorzelski mówi o przedsięwzięciach Grupy PKP zwiększających bezpieczeństwo cyfrowe kolei.
Internetowy gigant właśnie rozszerzył o ubrania swój automatyczny system kasowy, który pozwala płacić użytkownikom za artykuły bez czekania w kolejce. Dotąd był używany głównie w sklepach spożywczych.
Irlandzki przewoźnik Ryanair zagroził wycofaniem 19 samolotów B737 MAX z Lotniska w Dublinie i skasowaniem połączeń na 17 trasach. To reakcja na plany podniesienia opłat przez lotnisko.
Koncern zawarł porozumienie z firmą Yokogawa. Paliwo będzie wytwarzane z CO2 i wodoru, głównie dla branży lotniczej. Instalacja o zdolnościach 70 tys. ton rocznie ma być gotowa do końca 2030 r.
Zniknięcie firmy Deloitte z rynku audytorskiego wcale nie jest przesądzone mimo decyzji PANA. Nie oznacza to, że firma ta – a przynajmniej pracujący dla niej biegli rewidenci – zupełnie zniknie z rynku.
Decyzji o umowie inwestycyjnej dla Rafako nie ma, podobnie jak decyzji ws. pomostowego wsparcia finansowego firmy. W innym wypadku spółka może rozpocząć procedurę rozpoczęcia procesu upadłości.
Famur, będący częścią Grenevii, podpisał list intencyjny z JSW ws. odbudowy Ukrainy. Dotyczy ona ewentualnej budowy nowej kopalni węgla kamiennego na Wołyniu. Po drugiej stronie granicy z zyskiem surowiec wydobywa Bogdanka.
Z bloga Mety wynika, że koncern odświeżył logo Facebooka. Różnica jest mało widoczna na pierwszy rzut oka.
Polski atom w technologii amerykańskiej przyspiesza. Po decyzji środowiskowej, czas teraz na decyzję lokalizacyjną, a po umowie o powołaniu konsorcjum, które będzie budować elektrownie jądrową na Pomorzu, trwa wyczekiwanie na umowę o projektowaniu elektrowni. Kolejnych decyzji można spodziewać się jeszcze przed wyborami, także tych dotyczących zgody Brukseli na pomoc publiczną dla finansowania elektrowni jądrowej.
Prawo i Sprawiedliwość rozpętuje bezprecedensową kampanię hejtu przeciw „Zielonej granicy” Agnieszki Holland, bo pozytywne obietnice nie przyniosły efektów, a afera wizowa obnażyła hipokryzję partii rządzącej w sprawie migrantów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Joe Biden, w czasie spotkania z Wołodymyrem Zełenskim zapowiedział, że pierwsza partia czołgów Abrams trafi na Ukrainę w przyszłym tygodniu.
Prezydent USA Joe Biden obiecał Wołodymyrowi Zełenskiemu, że Stany Zjednoczone dostarczą niewielką liczbę rakiet dalekiego zasięgu (ATACMS) - twierdzi NBC News, powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji.
Aleksandra Wiśniewska to łódzka kandydatka do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej, której dobre ostatnich dniach jej dobre imie jako obywatela, ale także polityka miało zostać naruszone poprzez jednego z członków Klubu Gazety Polskiej.
Obiekt o powierzchni 79 tys. mkw. dla ECE Work & Live w pobliżu Kątów Wrocławskich wybuduje Atlas Ward Polska. Hala ma być certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent.
Jak nieoficjalne dowiedziało się RMF FM, we Wrocławiu doszło do napadu na bank. Ma trwać policyjna obława.
W pięciu spotkaniach w różnych miastach w kraju weźmie udział ponad 1300 licealistów i studentów, którzy będą debatować z przedstawicielami świata nauki, biznesu, sportu, kultury i samorządów lokalnych. Pierwsze z serii jesiennych wydarzeń edukacyjnych organizowanych w ramach ogólnopolskiej Akcji Inspiracji odbyło się 18 września w Lublinie.
„Święto ognia” to film Kingi Dębskiej, który ubiega się o Złotego Lwa podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - To film o tym, żebyśmy otworzyli się na świat i ludzi, którzy mogą być inni od nas, inaczej postrzegać rzeczywistość i mogą mieć swoje racje - mówi Kinga Dębska.
Rian Johnson, twórca cyklu „Na noże” i nowego serialu „Poker Face”, wyrasta na najbardziej rozchwytywanego filmowca w streamingach.
Europa aż po azerskie Baku? Atrakcyjna cywilizacyjnie i silna geopolitycznie? Promując projekt Europejskiej Wspólnoty Politycznej, Emmanuel Macron może odnieść sukces, o jakim nie śniło się François Mitterrandowi. Musi jednak uwzględnić interesy naszego regionu.
Wspieranie Kijowa jest w naszym najlepiej pojętym interesie, a budowanie i wzmacnianie emocji antyukraińskich to zbrodnia przeciwko naszej racji stanu.
„Watcher” to dzieło, jak sam tytuł wskazuje, o obserwacji. Powinno się spodobać widzom lubiącym kino gatunkowe oraz filmoznawcom szukającym w obrazach drugiego i trzeciego dna.
Domagając się wpisania na listę oficjalnych języków Unii Europejskiej katalońskiego, galicyjskiego i baskijskiego, premier Hiszpanii wywołał burzę. W całej Europie mowy regionalne są potencjalnym elementem wywrotowym.
Mała rzecz, a wzbudza emocje i obrasta legendami. Czy to prawda, że dobre wino musi być korkowane i jak to z tymi korkami jest?
Czy popularność w sieci wystarczy, by podpisać kontrakt z wytwórnią? Nita udowodniła, że tak. Jednocześnie stała się przykładem, jak różnie postrzegana może być atrakcyjność formy.
Czy gdyby Chrystus pojawił się dziś w Watykanie, w samym środku ula zapracowanych reformatorów i udoskonalaczy, nie usłyszałby od nich tego samego, co od Wielkiego Inkwizytora: Co ty tu robisz? Czemu przychodzisz nam przeszkadzać?
Ulice San Francisco są w ostatnich tygodniach sceną jednego z ciekawszych eksperymentów technologicznych na świecie.
Gdy PiS i PO nawzajem obrzucają się najgorszymi zarzutami o sprowadzanie imigracyjnych nieszczęść, łatwo zapomnieć, że decyzję o tym, jak radzić sobie z falą przybyszów, będziemy musieli podjąć wspólnie – i tu w Polsce, i w Unii Europejskiej.
„Opowiadaj / Nikt nie opowiada tak, jak ty / Choć bajeczki te na pamięć znam / Jakże wszystko to cudownie brzmi”. Wodecki nawet nie wiedział, że śpiewa o kampanii wyborczej.
Pytania i odpowiedzi w „Randce w ciemno” brzmiały, jak brzmiały, bo uczestnicy czytali je z kartki. W dodatku nie pisali ich sami, dostawali napisane od redaktorów.
Wystarczy godzina filmu „Zwykli ludzie”, by widz ze „skrwawionych ziem” czuł niesmak.
Andrzej Duda: „Mamy trochę do czynienia tak jak z tonącym. Każdy, kto kiedykolwiek brał udział w ratowaniu tonącego, wie o tym, że człowiek tonący jest niesłychanie niebezpieczny; że może pociągnąć w głębiny. Ma siłę niewyobrażalną na skutek obawy osobistej, wpływu adrenaliny i może po prostu utopić ratującego. Mówi się, że tonący brzytwy się chwyta i rzeczywiście tonący chwyta się wszystkiego, czego się da”.
Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie stały się swoistym papierkiem lakmusowym zmian, którym podlega zwłaszcza europejska młodzież i jej religijność. Wskazały też kierunek, w którym zmierza Kościół Franciszka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas