Spółka zapowiada realizację przewozów między Polską, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Słowenią, Chorwacją i Serbią. Głównymi hubami na linii drobnicowej realizowanej przez spółkę PKP Cargo Connect GmbH będzie Wilno i Budapeszt, skąd będą realizowane wszystkie dostawy do klientów końcowych. Natomiast na terenie Polski będą wykorzystywane 2 terminale przeładunkowe w Warszawie i Gliwicach. Cały proces transportu towaru drobnicowego będzie realizowany w ciągu 3 dni na terenie Litwy, Polski i Węgier. Z kolei na Łotwę, Estonię, Chorwację, Słowenię i Serbię przewóz będzie zajmował 4 dni. 

Klienci będą mogli korzystać również z usług przeładunkowych, magazynowania oraz usług celnych świadczonych przez spółkę. – Obroty handlowe i dobra koniunktura sprzyjają rozwojowi biznesu, zwłaszcza tego międzynarodowego. Dlatego wychodzimy z naszą ofertą do krajowych firm i chcemy zachęcić do korzystania z nowej linii drobnicowej, która jest świetnym uzupełnieniem naszych możliwości transportu drobnicy z Polski do Niemiec oraz na Skandynawię – tłumaczy członek zarządu PKP Cargo Connect GmbH Łukasz Strzelecki. 

Spółka podkreśla rosnącą wymianę handlową pomiędzy Polską a krajami bałtyckimi i bałkańskimi. Zapewnia, że realizować będzie nawet najmniejsze zamówienia tj. od jednej do kilku palet.