W Niemczech, niedaleko granicy ze Szwajcarią, na parkingu Gräfenhausen-West, na południowej autostradzie A5 od rana 19 lipca około 10 kierowców grupy Agmaz-Lukmaz-Imperia zaprotestowało przeciw opóźnieniom w wypłatach, podała witryna Transproteuropa.it. Kierowcy, głównie gruzińscy i uzbeccy, zgłaszają prawie dwumiesięczne opóźnienie w wypłatach i narzekają, że wciąż czekają na majową pensję

Witryna dodała, że spodziewane jest ok. 30 pojazdów, zaś rzecznik policji poinformował, że atmosfera jest spokojna i nie jest problematyczna, ale władze są gotowe do interwencji, aby uniknąć nowej niebezpiecznej eskalacji. Policja obawia się powtórki z kwietnia, gdy właściciel firmy próbował odebrać samochody z pomocą patrolu Rutkowski, który przyjechał samochodem pancernym. 

Czytaj więcej

Siadł rynek samochodów używanych

Na miejscu pojawił się również Edwin Atema, rzecznik holenderskiego związku zawodowego Fnv, który w ostatnich miesiącach zabiegał, negocjował i uzyskał zapłatę wszystkich zaległości kierowcom na łączną kwotę ponad trzystu tysięcy euro.