W Niemczech przewozy zmalały w kwietniu o 20 proc.

Litewscy przewoźnicy kwietniu zanotowali najmniejszy spośród wszystkich krajów spadek w przejazdach po niemieckich drogach.

Płatny ruch samochodów ciężarowych na niemieckich drogach zmalał w kwietniu o 13,7 proc. Przebiegi aut z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi zmalały o 9 proc. zaś z zagranicznymi o 20,5 proc., wynika z danych BAG. Polskie ciężarówki zmniejszyły kilometraż o 20 proc.

Litewscy przewoźnicy zmniejszyli przejazdy o 4,1 proc., a ich samochody przebyły 87 tys. km. Jest to o ponad 4 tys. km więcej od holenderskich samochodów, których przebiegi zmalały o 12,9 proc.

Czytaj więcej w: W Niemczech ciężarówki na gaz ziemny nie zapłacą myta do 2023 roku

Po czterech miesiącach litewskie firmy jako jedyne z dużych wykonawców transportu powiększyły udział w przewozach w Niemczech. Ich przebiegi wzrosły w pierwszych czterech miesiącach o 8,3 proc. Jednocześnie Litwini szybko modernizują flotę, bo w czterech pierwszych miesiącach roku emisje litewskich ciężarówek zmalały o 8 proc., gdy emisje z całego ruchu pojazdów użytkowych zmalały o 5,7 proc. Emisje ciężarówek z polskimi rejestracjami zmalały o 6,7 proc.

Czytaj więcej w: Gospodarka ruszyła, więcej ciężarówek na drogach

W pierwszych czterech miesiącach przebiegi ciężarówek w Niemczech zmalały łącznie o 3,7 proc., w tym firm lokalnych o 2,1 proc. a zagranicznych o 6 proc.

W kwietniu przejazdy przez granicę niemiecko-holenderską zmalały o 14 proc., belgijską o 22,8 proc., luksemburską o 33,5 proc., francuską o 38,9 proc., szwajcarską o 8,2 proc., austriacką o 23,9 proc., czeską o 27,3 proc., polską o 22,7 proc., i duńską o 0,2 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pralki na parkingach

Fundusz inwestycyjny Assay planuje zainstalować na stacjach paliw przy dużych parkingach dla ciężarówek 100 ...

Ruszyły brexitowe negocjacje

Polskie firmy pożegnają się z kabotażem w Wielkiej Brytanii. W piątek 6 marca zakończyła ...

Kontenery nie zastąpiły kruszyw

W 2019 roku przewozy kolejowe zmalały w stosunku do 2018 roku, ale i tak ...

OT Logistics sprzeda biznes rzeczny

Potencjalny nabywca za większościowe udziały w Deutsche Binnenreederei oferuje 19 mln euro. Do finalizacji ...

Poczta Polska ma dostać od rządu 200 mln zł

Pieniądze zasilą rozwój sieci logistycznej spółki. Operator ma też otrzymać status agenta celnego i ...