Koronawirus nie powstrzymał Wieltonu

Koronawirus utrudnił funkcjonowanie Wieltonu. Wieluń od 8 sierpnia do 5 września znajdował się w czerwonej strefie, ale zakład cały czas produkował.

Na 1700 pracowników niecałe pół proc. choruje, a 11 osób znajduje się na kwarantannie. Ozdrowieńców jest 139. – Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki odsetek osób zarażonych, po zakończeniu corocznej przerwy technicznej nasz zakład powrócił do działalności w pełnym wymiarze. Dzięki temu utrzymaliśmy ciągłość produkcji. Zakażenia oraz zakwalifikowanie powiatu do czerwonej strefy nie wpłynęło na nasz łańcuch dostaw. Wszystkie komponenty i materiały niezbędne do produkcji były i są dostarczane na bieżąco. Nasze zakłady w Wieluniu bez przeszkód współpracują z pozostałymi efektywnie funkcjonującymi podmiotami z Grupy Wielton – zaznacza dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A. Piotr Kuś.

Czytaj więcej w: PFR zapowiada wrześniowe kontrole

Spółka odnotowała także pierwszą sprzedaż do Afryki ubezpieczoną przez KUKE. Wielton sprzedał 25 naczep do Wybrzeża Kości Słoniowej. – Realizacja zamówień od dużych klientów i liderów w branży transportowej rynku afrykańskiego w ramach finansowania sprzedaży eksportowej jest możliwa dzięki współpracy z instytucjami finansowymi Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) wspierającymi polski eksport: Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) współpracującego z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Pomoc ta gwarantuje bezpieczny przebieg transakcji z klientem i wpływa na realny rozwój spółki Wielton Afryka – zapewnia dyrektor Wielton Afryka Artur Pietrzak.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Moya przejmuje sieć stacji eMILA

Anwim S.A., właściciel marki MOYA, podpisał z BM Reflex umowę przedwstępną na akwizycję sieci ...

Logistycy optymistyczni

Na przyszły rok mniej firm logistycznych niż w tym roku przewiduje wzrost zatrudnienia. Rynek ...

Błyskawicznie przybywa inwestycji

W pierwszej połowie roku w Polsce przybyło blisko 1,1 mln m kw. nowej powierzchni ...

Autonomiczne ciężarówki już mają zajęcie

Ciągnik siodłowy Volvo Vera bez kierowcy przewiezie kontenery pomiędzy terminalem DFDS oraz portem w ...

Nowy oddział Raben w Kielcach

Raben Logistics Polska oficjalnie otworzył 7 czerwca 2019 roku oddział w Kielcach. Zatrudnia 44 ...

Rosną kolejki tirów na granicy białoruskiej

Kolejki na granicach kosztują polskich przewoźników setki mln euro strat. Straż Graniczna informuje, że ...