Aktualizacja: 07.11.2024 10:22 Publikacja: 22.10.2021 11:52
Foto: Robert Przybylski
Lokalne władze mogą wyznaczyć strefy w których obowiązkowym wyposażeniem wszystkich rodzajów samochodów, w tym ciężarówek i autobusów, będą opony zimowe oraz łańcuchy. Obowiązek trwa od 1 listopada do 31 marca. Poinformują o nim nowe znaki drogowe. Mandat za brak spełnienia wymagań wyniesie 135 euro.
Nowe strefy będą mogły pojawić się w: Ain, Allier, Alpes-de-Haute-Provence, Hautes-Alpes, Alpes-Maritime, Ardèche, Ariège, Aude, Aveyron, Cantal, Corrèze, Corse-du-Sud, Haute-Corse, Côte-d’Or, Creuse, Doubs, Drôme, Gard, Haute-Garonne, Hérault, Isère, Jura, Loire, Haute-Loire, Lot, Lozère, Meurthe-et-Moselle, Nièvre, Puy-de-Dôme, Pyrénées-Atlantique, Hautes-Pyrénées, Pyrénées-Orientales, Bas-Rhin, Haut-Rhin, Rhône, Haute-Saône, Saône-et-Loire, Savoie, Haute-Savoie, Tarn, Tarne-et-Garonne, Var, Vaucluse, Haute-Vienne, Vosges, Yonne, Territoire de Belfort.
Po trzech pierwszych kwartałach roku wartość nowych umów leasingowych jest blisko dwukrotnie większa niż rok wcześniej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Przewoźnicy od lat apelują o dopuszczanie długich zestawów do ruchu na drogach ekspresowych i autostradach.
Trzynaście obwodnic jest już na etapie realizacji. Dla jednej obwodnicy trwa przetarg na projekt i budowę, a dla kolejnych ośmiu GDDKiA szuka wykonawców dokumentacji.
Rząd niemiecki odda niesłusznie pobrane w mycie kilka miliardów euro polskim przewoźnikom.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Od przyszłego roku przewoźnicy zapłacą wyższe myto. Rząd doliczy opłaty za emisje CO2. Karne myto ma zachęcić do zakupu elektrycznych ciężarówek.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski pogratulował telefonicznie Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA.
Rosja przeprowadziła w nocy kolejny w ostatnich tygodniach zmasowany atak dronów-kamikadze na Kijów. Szczątki zestrzelonych dronów spadły na sześć dzielnic miasta.
Biedni i bogaci, biali i kolorowi, mieszkańcy miast i wsi: inaczej niż przed czterema laty Donald Trump znalazł wyborców w całych Stanach. To tłumaczy jego niezwykły sukces.
Prezydent-elekt USA Donald Trump może zasugerować Ukrainie zamrożenie konfliktu zbrojnego z Rosją bez zwrotu utraconych terytoriów i odmowę przystąpienia do NATO na co najmniej 20 lat - poinformowały źródła „The Wall Street Journal”.
Republikanie i Trump lepiej odczytali oczekiwania wyborców amerykańskich - mówił w rozmowie z RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski, komentując wyniki wyborów prezydenckich w USA.
Obiecywane przez Trumpa cła i cięcia podatków podbiją inflację w USA, więc Fed podniesie stopy. A to umocni dolara.
Uderzenie huraganu Rafael w Kubę pozbawiło prądu mieszkańców całej wyspy - relacjonuje BBC.
Korea Południowa nie wyklucza rozpoczęcia dostaw broni bezpośrednio Ukrainie - oświadczył południowokoreański prezydent Yoon Suk Yeol.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas