Poczta Polska (PP) dostarcza do tych jednostek płyny dezynfekujące, utworzyła także w ramach swojej infrastruktury zaplecze magazynowe dla Ministerstwa Zdrowia. W ten sposób powstał Magazyn Rezerw Środków Ochrony Osobistej. Ma powierzchnię kilku tysięcy metrów kwadratowych. Trafiły do niego nie tylko płyny dezynfekujące, ale też fartuchy (transport ze Szwecji na zlecenie Agencji Rozwoju Przemysłu). Z kolei z magazynu w Lublinie pocztowcy dystrybuowali gogle.
Pierwsze przesyłki z płynami dezynfekującymi trafiły 10 marca br. do sortowni w Łodzi. W kolejnych dniach zostały dostarczone do ZOZ-ów i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych oraz NFZ, a następne do szpitali (w tym zakaźnych) oraz służb dbających o porządek i bezpieczeństwo – w sumie pocztowcy doręczyli w pierwszych dniach marca ok. 22 tys. pięciolitrowych pojemników.
Czytaj więcej w: http://Kolej już wozi żywność do Chin
Od 18 marca płyny zaczęły trafiać do aptek (około 13 tys. pojemników 5 litrowych). A w kolejnych dniach do 200 Młodzieżowych oraz Specjalnych Ośrodków Wychowawczych. Od piątku 27 marca rozpoczęła się dystrybucja środków bakteriobójczych do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – To dopiero początek naszej współpracy z instytucjami rządowymi. W miarę możliwości będziemy włączać się w kolejne akcje przeprowadzane zarówno przez resort zdrowia, jak też przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, Agencję Rozwoju Przemysł oraz Agencję Rezerw Materiałowych – podkreśla Przemysław Sypniewski, prezes PP.