Bezpieczni operatorzy

Konkursy dla operatorów wózków widłowych podnoszą umiejętności i bezpieczeństwo personelu.

W Polsce pracuje blisko 200 tys. wózków, a rocznie rejestrowanych jest w Urzędzie Dozoru Technicznego 20 tys. Od umiejętności operatorów zależy sprawność funkcjonowania firmy oraz bezpieczeństwo pracowników. Tylko w Niemczech ma miejsce 12 tys. wypadków rocznie z udziałem wózków widłowych.

W Polsce organizowane są konkursy dla operatorów wózków widłowych zarówno podczas targów logistycznych jak i przez poszczególne firmy logistyczne. 11 stycznia odbył się Wielki Finał konkursu dla operatorów wózków widłowych Tańczący z Paletami, który został zorganizowany w największym centrum dystrybucyjnym Grupy Raben w Gądkach koło Poznania.

Dwudziestu finalistów wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy mogło sprawdzić swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.

Grupa Raben już po raz szósty zorganizowała wspólnie z firmą Still Polska konkurs Tańczący z Paletami. W tym roku udział wzięli przedstawiciele wszystkich polskich spółek Grupy Raben: Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. – Celem konkursu jest przede wszystkim podnoszenie wśród pracowników magazynowych świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie, ale również podkreślenie i docenienie roli operatorów wózków widłowych – tłumaczy HR Manager Raben Logistics Polska Ewa Mendak.

W tym roku w rywalizacji udział wzięło 65 operatorów wózków widłowych z całej Polski. Eliminacje do Wielkiego Finału odbyły się jesienią 2019 roku w 8 centrach dystrybucyjnych Grupy Raben m.in. w Gliwicach, Strykowie, Gniewomierzu, Gądkach, Grodzisku Mazowieckim, Chlebni, Rzeszowie i Lisim Ogonie. Do eliminacji zgłosiły się także trzy panie.

Czytaj więcej w: http://Polacy znów w czołówce najlepszych kierowców Europy

– Konkurencje finałowe, pomimo tego, że samą formą różnią się od codziennej pracy na magazynie pozwalają sprawdzić umiejętności pod kątem precyzji, szybkości wykonywanych operacji, ale przede wszystkim poprawności i przestrzegania przepisów, czyli kluczowych czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy – zauważa dyrektor marketingu Still Polska Paweł Włuka.

Zwycięzcy Wielkiego Finału Tańczący z Paletami 2020:

Tranzytowy tor przeszkód:

  1. Adam Kukuś – Raben Transport – oddział Gniewomierz
  2. Sebastian Wiśniewski – Raben Logistics Polska – oddział Lisi Ogon
  3. Adam Turaczyk – Raben Logistics Polska – oddział Cholerzyn

Układanka na wysokim poziomie:

  1. Daniel Kostros – Raben Logistics Polska – oddział Chorzów
  2. Marcin Cygan – Raben Logistics Polska – oddział Stryków
  3. Paweł Szymański – Fresh Logistics Polska – oddział Grodzisk Mazowiecki

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Transport samochodowy na wolnych obrotach

Malejąca produkcja w Niemczech odbiła się na polskim transporcie. Przedsiębiorcy kupują mniej taboru. Całoroczny ...

Targi TransLogistica Poland otwarte

5 listopada otwarte zostały największe targi logistyczne Europy Środkowo-Wschodniej TransLogistica Poland 2019. W halach ...

Udane wakacje PKP IC

Intercity pobiło rekord letnich przewozów. Narodowy przewoźnik kolejowy PKP Intercity, przewiózł w tegoroczne wakacje ...

Polskie porty inwestują w przeładunki kontenerów

Perspektywy dla tego biznesu są dobre, ale duża skala inwestycji i ryzyko niespodziewanych zmian ...

Rozmowa TRAKO 2019 | Potrzebna strategia zrównoważonego rozwoju transportu

Rola kolei będzie zdecydowanie rosnąć – mówi Krzysztof Niemiec, wiceprezes zarządu Track Tec. Dokąd ...

Magazyny pod Warszawą

Warszawa nieustannie cieszy się największym powodzeniem wśród najemców magazynów. Po trzecim kwartale w budowie ...