Jacek Królik prezesem startupu logistycznego Versabox. Spółka przygotowuje się do europejskiej ekspansji.

Stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego polskiej firmy Versabox obejął z początkiem stycznia 2020 Jacek Królik, doświadczony menedżer i przedsiębiorca aktywny w branży technologicznej. – Jestem zaangażowany w rozwój Versabox od dłuższego czasu. Nasze rozwiązania z powodzeniem sprawdzają̨ się̨ u wymagających klientów z branż automotive, FMCG oraz w magazynach intralogistycznych. Pracujemy m.in. dla takich firm jak Faurecia, Autoliv, Huf i wciąż rośniemy. Widzimy nowe perspektywy ekspansji w krajach UE przede wszystkim w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz w Centralnej i Wschodniej Europie, gdzie zlokalizowanych jest wiele fabryk międzynarodowych koncernów – pisuje nowy prezes.

Jacek Królik początkowo był inwestorem, a następnie członkiem zarządu Versabox. Dotychczasowy prezes i współzałożyciel firmy Jakub Michalski, jako wice prezes będzie odpowiedzialny za program rozwoju biznesu, sprzedaż i budowę sieci partnerów. – Po kilka latach budowania Versabox, jesteśmy jako firma w zupełnie innym miejscu. Widzimy nowe możliwości, ale też i nowe potrzeby w zakresie zarzadzania. Dlatego wspólnie z Jackiem zdecydowaliśmy o zamianie ról – wyjaśnia Michalski.

Czytaj więcej w: Brak rąk do pracy przytępi transportowe szczyty

Autorska platforma Autonomy@workTM łączy innowacyjne oprogramowanie i sprzęt w kompleksowy system wykorzystujący sztuczną inteligencję i przemysłowy IoT. Jej fundamentem są nowoczesne jednostki AMR (Autonomous Mobile Robots) zdolne do samodzielnej nawigacji w zmiennym środowisku, w tym do w pełni bezpiecznego poruszania się w otoczeniu ludzi i innych maszyn. Rozwiązanie Versabox wyróżnia pełna autonomia nawigacji True Autonomy oparta na aktywnej obserwacji otoczenia, bez konieczności wyznaczania tras czy punktów nawigacji za pomocą zewnętrznych znaczników i linii.

Firma Versabox powstała jako startup w 2016 roku. Jej potencjał docenili znaczący na rynku inwestorzy, m.in. Fidiasz EVC (polski fundusz inwestycyjny, stworzony przez Krzysztofa Domareckiego, założyciela Grupy Selena). Firma zatrudnia 24 osoby na etacie i ok. 8 współpracujących. Obecna runda inwestycyjna Versabox zakłada pozyskanie nowego kapitału, który będzie wspierał ekspansję spółki na rynkach międzynarodowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dłuższy czas pracy kierowcy obowiązuje do końca maja

Na wniosek przewoźników Ministerstwo Infrastruktury wydłużyło stosowanie czasowych odstępstw w stosowaniu przepisów czasu pracy ...

Nagrody „Rzeczpospolita” TSL Award rozdane!

W poniedziałek podczas I Spotkania Liderów Branży TSL „Rzeczpospolita” nagrodziła wyróżniające się firmy branży ...

Inwestycje kolejowe – bądźmy mądrzy przed szkodą

Co należy robić, aby maksymalnie efektywnie spożytkować pieniądze dostępne na modernizację infrastruktury kolejowej w Polsce? ...

Osiem krajów za zawieszeniem prac nad Pakietem Mobilności

Ministrowie ds. transportu postulują zawieszenie prac nad Pakietem Mobilności na czas pandemii. Z inicjatywy ...

PKP Cargo: Dobre perspektywy na torach

Ekspansja międzynarodowa, wzrost przewozów intermodalnych, modernizacja i zakupy taboru – to ambitne plany Grupy ...

W lipcu ciężarówki są rozchwytywane

Sprzedaż ciężarówek powróciła do ubiegłorocznego poziomu. Po 20 dniach lipca rejestracje samochodów ciężarowych o ...