Nowy rektor największej polskiej uczelni logistycznej

Dr hab. inż. Bogusław Śliwczyński został nowym rektorem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, najstarszej i największej uczelni logistycznej w Polsce.

Dr hab. inż. Bogusław Śliwczyński, profesor WSL, jest związany z Wyższą Szkołą Logistyki od początku istnienia Uczelni. Współpracował w tworzeniu podstaw programowych wielu specjalności, jest inicjatorem i kierownikiem studiów podyplomowych „Menedżer Logistyki. Zarządzanie operacyjne przedsiębiorstwem i łańcuchem dostaw” oraz inicjatorem utworzenia w Wyższej Szkole Logistyki i kierownikiem Katedry Controllingu i Systemów Informatycznych. Pełni także funkcję przewodniczącego Rady Portfela Projektów Instytutu Logistyki i Magazynowania w Sieci Łukasiewicz.

Czytaj więcej w: Walczyć z wirusem nie niszcząc gospodarki

Profesor Bogusław Śliwczyński specjalizuje się w dziedzinie zarządzania operacyjnego przedsiębiorstwem, w tym procesami logistycznymi i łańcuchami dostaw, controllingu operacyjnego i poprawy efektywności operacyjnej i ekonomicznej przedsiębiorstw, a także w obszarze inżynierii i optymalizacji procesów oraz wdrażaniu systemów informatycznych i platform cyfrowych z uwzględnieniem łańcuchów wartości. Jest jednym z prekursorów rozwoju naukowego controllingu operacyjnego przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw w Polsce, autorem trzech monografii na ten temat („Controlling w zarządzaniu logistyką. Controlling operacyjny procesów i zasobów”, „Controlling operacyjny łańcucha dostaw w zarządzaniu wartością produktu” oraz wydanej w Stanach Zjednoczonych na rynek USA, Wielkiej Brytanii i Australii monografii „Controlling Supply Chains”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przesyłki za 2 złote

Speedmail chce zagospodarować rynek drobnych przesyłek kurierskich. Niezależny operator pocztowy Speedmail wprowadził do oferty ...

Komu, komu podwozie?

Rośnie popyt na podwozia, co widoczne było na II Targach Rozwiązań Transportowych Volvo. W ...

TRAKO 2019 | Megawaty dla szybkich pociągów

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wymusi potężne inwestycje w kolej i energetykę. Projekt Centralnego Portu ...

Bez przeszkód na wschód

Polska uzgodniła kontyngenty zezwoleń z Ukrainą, Rosją i Białorusią. W tym roku bardzo sprawnie ...

Przewoźnicy ze wschodu rozjadą polską konkurencję?

Obowiązek instalacji kosztownych tachografów nowej generacji ominie wschodnich przewoźników. Chociaż w połowie 2019 roku ...

Rekordowy rok Raben Group

Przy chody Grupy Raben wzrosły w 2019 roku o 8 proc. do 1,25 mld ...