Duże inwestycje w hale pod Poznaniem i w Zabrzu.

Dwie kolejne duże inwestycje w nieruchomości zapewnią przewoźnikom zlecenia.

Niemiecki operator logistyczny Clipper wynajął 7,3 tys. m kw. w parku P3 Poznań. To już kolejna powierzchnia, którą operator zajmie w poznańskiej inwestycji. Po jej objęciu Clipper będzie dysponował niemal 60.000 m kw. i tym samym będzie największym najemcą w parku.

Park P3 Poznań ulokowany jest w pobliżu drogi S11 połączonej bezpośrednio z autostradą A2 prowadzącą do Berlina. – W drugiej części parku mamy możliwość rozbudowy o dodatkowe 200.000 m kw. powierzchni najmu. Nasz projekt umożliwia m.in. budowę obiektu o powierzchni 100.000 m kw. pod potrzeby najemcy z branży e-commerce – wyjaśnia dyrektor zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce Bartłomiej Hofman.

Czytaj więcej w: http://W tym roku powierzchnia magazynów w Polsce przekroczy 20 mln m kw.

Natomiast Panattoni zbuduje w Zabrzu obiekt o powierzchni 50 000 m kw. dla firmy Weber, amerykańskiego producenta grilli oraz akcesoriów. Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie 450 osób. – To nasz pierwszy zakład produkcyjny w Europie. Wybór padł na Górny Śląsk, bo to jeden z kluczowych, europejskich centrów logistycznych, blisko dostawców i klientów. W promieniu godziny jazdy znajduje się tutaj 8 mln mieszkańców, a 4 godzin już 50 mln konsumentów – wyjaśnia wiceprezes Weber-Stephen Michael Jacobs.

Inwestycja jest zlokalizowana w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki temu inwestor zyskał nie tylko dostęp do wykwalifikowanej kadry, ale także wielu ulg podatkowych, które mogą sięgnąć nawet 25 proc. całkowitych kosztów inwestycji. Fabryka będzie obsługiwała rynki europejskie, azjatyckie oraz afrykańskie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rusza planowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Spółka CPK otrzymała 18 lipca 2019 roku 300 mln zł dokapitalizowania ze Skarbu Państwa. ...

Święta przyniosły wzrost cen transportu samochodowego

Europejska branża transportowa liczy, że dobry grudzień w niemieckim przemyśle utrzyma się w tym ...

IRU tylko dla stowarzyszeń przewoźników

Członkowie IRU sprzeciwili się dopuszczenia firm logistycznych do Unii, obawiając się marginalizacji. Zgromadzenie Ogólne Członków IRU ...

Rekordy na rynku magazynowym

Jednym z motorów napędzających rynek magazynowy jest e-handel. To obecnie jedna z najbardziej dynamicznie ...

Udane wakacje PKP IC

Intercity pobiło rekord letnich przewozów. Narodowy przewoźnik kolejowy PKP Intercity, przewiózł w tegoroczne wakacje ...

Przewoźnicy autokarowi wystąpili o pomoc rządu

Administracja do 13 marca rozpatrzy prośbę przewoźników o pomoc. Epidemia uderzyła w ponad 3 ...