Nowy magazyn regionalny DHL w Psarach

DHL Supply Chain Polska oraz DL Invest Group zawarły umowę współpracy dotyczącą wspólnej realizacji centrum logistycznego DL Invest Park Psary.

Inwestorem przedsięwzięcia będzie DHL, który jednocześnie będzie merytorycznie odpowiedzialny za logistyczną część inwestycji. DL Invest Group będzie pełnił rolę Partnera Zarządzającego odpowiedzialnego za generalne wykonawstwo i zarządzanie realizacją. – Dzięki połączeniu naszego globalnego doświadczenia logistycznego z deweloperskim doświadczeniem DL Invest Group będziemy w stanie zaoferować naszym klientom najlepsze docelowe rozwiązania; połączenie nowoczesnej, uszytej na miarę przestrzeni wraz z dedykowaną obsługą logistyczną – tłumaczy CEO DHL Supply Chain na region CEE Andries Retief.

Na terenie inwestycji bezpośrednio przy DK-86 w Psarach w woj. śląskim, znajdują się dwa w pełni wynajęte budynki o powierzchni 31.000 m2. Kolejny budynek o powierzchni 24.000 m2 zostanie oddany do użytku we wrześniu b.r., następny etap projektu o powierzchni 14.000 m2 będzie gotowy w IV kwartale b.r. W kolejnych etapach zbudowane zostanie ok. 130.000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Założeniem stron jest możliwość dostarczenia docelowej powierzchni dla klientów w ciągu 8-10 miesięcy od dnia podpisania umowy najmu. Powierzchnia całkowita budynków przekroczy 200.000 m2. – Kluczowe jest dla nas maksymalne obniżanie kosztów eksploatacyjnych obiektów dzięki stosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. Ocieplane ściany, system odzyskiwania deszczówki i recyklingu wody szarej, ekologiczny system grzewczy, to tylko kilka ze stosowanych przez nas w standardzie rozwiązań – wymienia COO DL Invest Group Wirginia Leszczyńska.

Inwestycja znajduje się na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, posiada bezkolizyjny dostęp do głównych arterii komunikacyjnych Śląska i dogodną komunikację na południe, wschód i zachód Europy. Za obsługę prawną projektu jest odpowiedzialna kancelaria DLA Piper.

To kolejna duża inwestycja branży logistycznej w magazyny. Raben otworzył w podwarszawskim Adamowie magazyn o powierzchni 33.000 m2, zaś Rohlig Suus także pod Warszawą w Sokołowie obiekt o powierzchni 50.000 m2.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zakupy z maszyn to już polska specjalność

Sposób dostawy wciąż może decydować o sukcesie oferty. Firmy chętnie próbują nowych form, a ...

Polacy w pociągu wciąż daleko od Europy 

Najczęściej na Pomorzu, najrzadziej na Lubelszczyźnie – statystyczny Polak wsiada do pociągu średnio osiem ...

Droga Czerwona do portu w Gdyni wciąż daleko

Plany budowy farm wiatrowych na Bałtyku mogą przyspieszyć budowę wartej blisko miliard złotych tzw. ...

Pierwszy polski elektryk dla logistyki już w tym roku

Elimen E-VN1 – tak nazywać się ma specjalny elektryczny pojazd ciężarowy, wyprodukowany przez Elimen ...

Miliardowe ulgi dla importerów mają przyciągnąć ładunki do niemieckich portów

Berlin zezwolił na płacenie VAT od importowanych towarów do 26 dnia następnego miesiąca. Nowe ...

FM Logistic chwali się wynikami

Dobry miniony rok FM Logistic. W nowym pandemia wywołała chwilowe spadki przychodów, przy wzroście ...