W poniedziałek 8 lutego ruch na autostradach we wschodnich landach i Westfalii został zablokowany i dopiero we wtorek po południu autostrady zostały odblokowane. Westfalia przedłużyła na poniedziałek zakaz ruchu samochodów ciężarowych.

""

Służby interweniowały na drogach w ponad tysiącu przypadkach.

logistyka.rp.pl

Korki na autostradach tworzyły się także w Holandii w Polsce. Wszystkiemu winien niż Tristan oraz mroźny wyż Gisela. W Niemczech temperatura w nocy spadła poniżej 20 stopni mrozu.

Najgorsza sytuacja jest w Niemczech. Chociaż policja rozplątuje węzeł gordyjski i ruch na autostradach został przywrócony, nie jest to koniec kłopotów przewoźników, szczególnie obsługujących budowy. W Niemczech z powodu półmetrowego opadu śniegu stanęły place budów i robotnicy nie rozładowują samochodów, którym grozi tygodniowy podstój z ładunkiem.

Czytaj więcej w: Elektroniczny bat na przeładowane ciężarówki

Sachs Trans informuje, że niemiecka policja odmówiła eskorty przewozu elementu o 6-metrowej szerokości tłumacząc się złymi warunkami pogodowymi.

Czytaj więcej w: Przewoźnicy słono zapłacą za eToll

Pogoda spłata figla także hutom w Zagłębiu Ruhry – pozamarzały wagi samochodowe, przez co niemożliwa jest obsługa samochodów ciężarowych. W innych przypadkach nadawcy nie chcą ładować aut ponieważ towar jest przysypany śniegiem.