PKP Intercity notuje systematyczny wzrost frekwencji w swoich pociągach, po pierwszych siedmiu miesiącach roku jest prawie dwa razy większa niż w 2021 roku. 

Czytaj więcej

Najlepszy rok w historii branży TSL. Ranking Logistyki

W lipcu blisko 6,5 mln podróżnych podróżowało pociągami PKP Intercity. To wzrost o 34% w stosunku do lipca 2019 roku (4,8 mln pasażerów) – ostatnich wakacji przed pandemicznymi ograniczeniami i o 46% więcej niż w lipcu ubiegłego roku (4,43 mln pasażerów). 

Od 1 do 31 lipca 710 pociągów zostało wzmocnionych 1049 wagonami. – Polacy chętnie wracają na kolej, po okresie pandemicznych obostrzeń – więcej podróżują pociągami i przyczyniają się do ograniczania emisji CO2. Rekordy przewozowe udowadniają również słuszność intensywnych inwestycji w kolej, która musi być przygotowana na obsługę coraz większej liczby pasażerów – podkreśla prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk. 

W lipcu średnio 209 tys. osób dziennie jeździło pociągami PKP Intercity, spółka sprzedała 372 tys. biletów w ramach oferty „Taniej z Bliskimi” dla 967 tys. osób. Wprowadzona z początkiem lipca spotkała się z dużym zainteresowaniem podróżnych. Dzięki niej podróżujący w grupach od 2 do 6 osób, pociągami kategorii IC oraz TLK otrzymują 30% zniżki na wszystkie bilety. Co istotne, promocja ta łączy się z ulgami ustawowymi. – Do niedawna podróż 4 osób samochodem była bardziej opłacalna niż przejazd pociągiem kategorii ekonomicznej. Wprowadzając ofertę „Taniej z Bliskimi” dołożyliśmy naszą cegiełkę do rządowej tarczy antyinflacyjnej, zapewniając Polakom konkurencyjny, wygodny i ekologiczny środek transportu na wakacyjny wypoczynek. Oferta ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczny sezon letni jest dla nas rekordowy, wprowadzamy wiele zmian ofertowych i taborowych, ale to nie koniec. Wkrótce ogłosimy kolejne udogodnienia w zakupie biletów – sygnalizuje członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz. 

Czytaj więcej

Intercity kupi 20 lokomotyw do przewozów krajowych

Wg danych GUS sprzedaż paliw stałych, ciekłych i gazowych liczona w cenach stałych była w czerwcu o 12,6 proc. mniejsza niż rok wcześniej.

Od stycznia do lipca br. pociągi PKP Intercity wybrało już ponad 32 mln osób. To ponad 15 mln więcej (90%) niż w tym samym czasie w ubiegłym roku – wówczas po 7 miesiącach było 16,8 mln pasażerów. To także 16% lepszy wynik niż w analogicznym okresie rekordowego do tej pory 2019 roku.

PKP Intercity w te wakacje uruchomiała rekordową liczbę połączeń, średnio 436 pociągów dziennie, które zapewniają dojazd do 414 miast i miejscowości.