Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 03.04.2025 08:56 Publikacja: 10.12.2024 10:03
UTLC
Foto: UTLC
Rosyjski rząd wprowadził 15 października rozporządzeniem nr 1374 rozbudowany katalog towarów objętych zakazami wywozu z Rosji do niektórych krajów, w tym do wszystkich państw członkowskich UE. – Najważniejsza zmiana dotyczy jednak interpretacji pojęcia „wywozu” przez rosyjskie służby celne. Zgodnie z rozporządzeniem nr 313 z 2022 r. tranzyt nie był objęty ustanowionymi ograniczeniami. Obecnie tranzyt towarów z „czarnej listy”, wedle uznania rosyjskich urzędników, bywa traktowany tak samo jak wywóz, dzięki czemu dany towar może podlegać zatrzymaniu, a nawet konfiskacie – ostrzega dyr. agencji celnej Customs Support Poland (dawniej Rusak) Piotr Sienkiewicz.
Marszałkowie już walczą o rynek kolejowych przewozów regionalnych, który za 5 lat będzie otwarty dla konkurencji...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Unijne zachęty do przewozów kolejowych powodują napływ inwestycji do tej gałęzi transportu, mimo że ma zadyszkę.
Marszałek województwa pożyczył pieniądze na zakup dziesięciu pociągów spalinowych. Bez nich przewoźnik nie podoł...
Malejące ceny usług i brak ładunków doprowadziły do pierwszej w Polsce upadłości w transporcie intermodalnym.
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Norwegia zdecydowała się na odważny ruch i cyfryzuje całościowo system sterowania ruchem kolejowym. W najbliższy...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas