LNG w kontenerach

Tank-kontenery z ciekłym gazem ziemnym przeładowywane w Łodzi.

Spedcont testował przewóz LNG tank-kontenerami. Spedcont odebrał nowy tank-kontener od klienta w południowej Polsce, a następnie transportem drogowym dostarczył go do portu w Gdyni, po czym zbiornik został załadowany na statek płynący do portu kontenerowego, a w kolejnym etapie drogą lądową do rafinerii.

Po wypełnieniu tank-kontenera gazem (LNG), ładunek wyruszył w drogę powrotną. Po przeładunku w porcie w Gdyni załadowany tank-kontener wyruszył w drogę koleją do terminalu Spedcont Łódź, gdzie został załadowany na samochód i dostarczony do odbiorcy. – Transport odbył się bardzo sprawnie i ładunek dotarł na miejsce w wyznaczonym terminie. Tank-kontener z gazem ważył 35 ton. Projekt, ze względu na transport materiału niebezpiecznego, wymagał zachowania szczególnych środków ostrożności i przestrzegania wszystkich procedur dotyczących przewożenia ładunków niebezpiecznych ADR i RID – podkreśla prezes zarządu Spedcont Marcin Dobruchowski.

Czytaj więcej w: Nowy tabor dla kolejowych przewozów kontenerów

Spedycja Polska Spedcont, podobnie jak spółka Chemikals należy do Grupy Pekaes, która ma w Polsce 3 terminale kolejowe i 6 magazynów logistycznych. Spółka zatrudnia 1200 osób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejne ładowarki dla MZA

Warszawskie MZA już otrzymało ponad połowę zamówionych ładowarek. W należącej do MZA Warszawa Zajezdni ...

Przed firmami transportu drogowego fatalna jesień

Przełom trzeciego i czwartego kwartału będzie najtrudniejszym okresem dla branży. Przewoźnicy zastanawiają się czy ...

Transport pesymistycznie o przyszłości

Przewoźnicy najgorzej ze wszystkich branż oceniają przyszłość, przewidują mniejszą sprzedaż. W transporcie Barometr EFL ...

Poczta Polska przywraca połączenia z zagranicą

Do niektórych krajów znów można wysyłać paczki. Po sobotniej decyzji państwowego operatora o wstrzymaniu ...

Europosłowie-hipokryci „zazielenią” Niemcy

Pakiet Mobilności zwiększy emisję gazów cieplarnianych i przekreśli zasadę swobody świadczenia usług w UE. ...

Przewoźnicy ze wschodu rozjadą polską konkurencję?

Obowiązek instalacji kosztownych tachografów nowej generacji ominie wschodnich przewoźników. Chociaż w połowie 2019 roku ...