Refinansowanie dla przewoźników

ARP Leasing proponuje firmom dotkniętym kryzysem refinansowanie leasingu operacyjnego.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz ogłosiła 6 maja uruchomienie programu pomocy finansowej dla przewoźników. – Chcemy, aby w nowych warunkach, które wymuszą przedefiniowanie łańcuchów wartości i dostaw, nasza rodzima branża zachowała swoją konkurencyjność i była gotowa do odpowiedzi na nowe wyzwania – wyjaśnia Emilewicz.

Refinansowanie leasingu

ARP Leasing proponuje refinansowanie leasingu taboru oraz pożyczki na kapitał obrotowy i płace. Wnioski składa się przez internet. Refinansowanie dostępne jest dla taboru mającego do 3 lat, o dmc powyżej 3,5 tony, z karencją 12-miesięczną i okresem finansowania do 6 lat łącznie z karencją. Maksymalna kwota przypadająca na klienta to 5 mln zł.

Czytaj więcej w: Pakiet Mobilności nie do zatrzymania

Opłata wstępna i opłaty manipulacyjne są zniesione, natomiast oprocentowanie to WIBOR 1M i marża zgodna z siatką cen dla produktu. Koszty ubezpieczeń (OC, AC i NNW) wliczone są do rat. Zabezpieczeniem leasingu jest weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową, oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 KPC, poręczenie głównych udziałowców leasingobiorcy.

Oferta przeznaczona jest dla firm o przychodach minimum 4 mln zł netto, które ostatni rok zakończyły dodatnim wynikiem EBITDA (wynik operacyjny + amortyzacja) oraz dodatnim wynikiem finansowym netto. Muszą prowadzić pełna księgowość i funkcjonować co najmniej 12 miesięcy.

Czytaj więcej w: Stawki za przewozy dramatycznie spadły

Wiceprezes ARP Paweł Kolczyński wyjaśnia, że refinansowanie w przypadku kosztów leasingu standardowego ciągnika siodłowego z naczepą może wzmocnić bieżącą płynność spółki kwotą ok. 111 tys. zł.

Pożyczki obrotowe

ARP proponuje także pożyczkę na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym, w wysokości od 0,8 do 5 mln zł na firmę, z 14-miesięczna karencją i 6-letnim okresem finansowania. Prowizja przygotowawcza wynosi 0,2 proc., natomiast nie ma prowizji za rozpatrzenie wniosku, od niewykorzystanej kwoty pożyczki oraz od przedterminowej spłaty. Pożyczka może być uruchamiana jednorazowo lub w transzach. Zabezpieczenie pożyczki stanowią hipoteka na nieruchomości i inne standardowe zabezpieczenia akceptowane przez ARP S.A. (minimum 120 proc. wg wartości rynkowej), wykorzystanie wsparcia Funduszy Poręczeniowych KGP oraz zabezpieczenia uzupełniające: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową, oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 Kpc, poręczenie wg prawa cywilnego głównych udziałowców pożyczkobiorcy.

ARP Leasing należy do Agencji Rozwoju Przemysłu. ARP S.A. przeznaczy  1,7 mld zł na działania służące przeciwdziałaniu skutkom epidemii spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

ARP Leasing oferuje przedsiębiorcom także pożyczkę na wypłatę wynagrodzeń.

Więcej na: https://www.arp-tarcza.pl

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co trzeci Polak będzie więcej kupował przez internet

Podczas pandemii 55 proc. Polaków przynajmniej raz zrobiło zakupy przez internet. Z badania zleconego ...

Poczta Polska z szybką ścieżką dla e-handlu

Państwowy operator zwiększa liczbę placówek z okienkami dla klientów cyfrowych korzystających z usług paczkowych. ...

Pesa w Bawarii, ale na jak długo?

Pesa dostarczyła spalinowe pociągi Link dla Deutsche Bahn, jednak przewoźnik już przygotowuje przetarg na ...

Busiarze bez kwarantanny

Kierowcy przewozów ekspresowych także zwolnieni z kwarantanny. Ministerstwo Infrastruktury informuje, że zwolnieni z obowiązkowej ...

Kosztowne zwroty e-handlu

Zwroty są kosztowne, ale klientom dają poczucie bezpieczeństwa. Logistycy mogą zmniejszyć wydatki na zwroty. ...

Port Gdynia bada straty po pożarze

Prokuratura oraz inspekcja budowlana na pogorzelisku. Strażacy ugasili w Porcie Gdynia pożar Magazynu numer ...