Jumbo Jet maseczek

Transport 1300 metrów sześciennych środków do walki z COVID-19 trafił z Wuhan i Szanghaju do Polski.

Na pokładach Boeinga 747 oraz An-124 Rusłana, drugiego największego samolotu transportowego świata, znalazły się jednorazowe wyroby medyczne i środki ochrony, w tym kombinezony, maseczki oraz fartuchy chirurgiczne.

Czytaj więcej w: Przybywa chętnych na kody kreskowe

Oba transporty zorganizował operator logistyczny GEFCO dla spółki ZARYS, która przez ponad 30 lat wypracowała pozycję lidera w dostarczaniu sprzęt medycznego dla szpitali w Polsce.

Jumbo Jet z dostawą sprzętu ochronnego w Katowicach-Pyrzowicach. Fot Gefco

Lądowania największych samolotów transportowych w Katowicach i Rzeszowie to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na wyroby medyczne i środki ochrony podczas jesiennej fali zachorowań na koronawirusa.

Czytaj więcej w: Jedna szansa na niezawodną dostawę

Na pokładach dwóch samolotów transportowych znalazły się produkty, które wypełniłyby trzydzieści TIR-ów, a to zaledwie część towarów jakie od początku pandemii ZARYS przy wsparciu logistycznym GEFCO sprowadził do Polski.

Jednym z wykorzystanych przez GEFCO samolotów był słynny Jumbo Jet, czyli Boeing 747-400F, który wyleciał z Wuhan do lotniska Katowice-Pyrzowice z 600 metrami sześciennymi ładunku na pokładzie. Kolejną maszyną był drugi największy samolot transportowy świata, AN-124 Rusłan z prawie 700 metrami sześciennymi ładunku. Samolot wystartował z Shanghai Pudong (PVG) i kolejnego dnia wylądował na lotnisku Rzeszów Jasionka. Maszyny przyleciały do Polski 25 i 26 września 2020 roku.

– Ze względu na dużą ilość towaru konieczne było wyczarterowanie dwóch olbrzymich maszyn i rozdzielenie transportu między dwa lotniska, ponieważ jedno nie mogłoby przyjąć przeładunku takiej ilości towaru – tłumaczy Marek Mikos z GEFCO Forwarding Polska.

Czytaj więcej w: Transport szczepionek to najbardziej wymagająca operacja logistyczna w historii

Ładunki trafiły do magazynów ZARYS w Zabrzu.

W kwietniu, na zlecenie KGHM i Lotos największy na świecie samolot transportowy An-225 Mrija przetransportował ponad tysiąc metrów sześciennych sprzętu ochronnego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przekop droższy niż planowano

Siedem firm zgłosiło się do budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Oferty przekroczyły zakładane wstępnie 880 ...

Ciężarówki jadą do Chin

Chiny stały się „ziemią obiecaną” przewoźników samochodowych. Logistycy unikają drogiego transportu lotniczego. Prawie codziennie ...

Serwisy ciężarówek pracują, choć niektóre krócej

Wirus utrudnił funkcjonowanie serwisów. Niektóre skróciły godziny otwarcia. Obsługujący pojazdy marki MAN serwis Agro-Star ...

Koleje Dolnośląskie kupiły 5 pociągów

Koleje Dolnośląskie podpisały 29 września umowę na zakup w Pesie pięciu pięcioczłonowych pociągów Elf ...

Puste kontenery na Jedwabnym Szlaku

Dopłaty do przewozów towarów w kontenerach były atrakcyjniejsze od samych zysków z handlu. Korzystali ...

Przewoźnicy domagają się mniejszej akcyzy

Przewoźnicy transportu drogowego wystąpią do rządu o zwrot akcyzy od zakupionego paliwa. Forum Transportu ...