Jumbo Jet maseczek

Transport 1300 metrów sześciennych środków do walki z COVID-19 trafił z Wuhan i Szanghaju do Polski.

Na pokładach Boeinga 747 oraz An-124 Rusłana, drugiego największego samolotu transportowego świata, znalazły się jednorazowe wyroby medyczne i środki ochrony, w tym kombinezony, maseczki oraz fartuchy chirurgiczne.

Czytaj więcej w: Przybywa chętnych na kody kreskowe

Oba transporty zorganizował operator logistyczny GEFCO dla spółki ZARYS, która przez ponad 30 lat wypracowała pozycję lidera w dostarczaniu sprzęt medycznego dla szpitali w Polsce.

Jumbo Jet z dostawą sprzętu ochronnego w Katowicach-Pyrzowicach. Fot Gefco

Lądowania największych samolotów transportowych w Katowicach i Rzeszowie to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na wyroby medyczne i środki ochrony podczas jesiennej fali zachorowań na koronawirusa.

Czytaj więcej w: Jedna szansa na niezawodną dostawę

Na pokładach dwóch samolotów transportowych znalazły się produkty, które wypełniłyby trzydzieści TIR-ów, a to zaledwie część towarów jakie od początku pandemii ZARYS przy wsparciu logistycznym GEFCO sprowadził do Polski.

Jednym z wykorzystanych przez GEFCO samolotów był słynny Jumbo Jet, czyli Boeing 747-400F, który wyleciał z Wuhan do lotniska Katowice-Pyrzowice z 600 metrami sześciennymi ładunku na pokładzie. Kolejną maszyną był drugi największy samolot transportowy świata, AN-124 Rusłan z prawie 700 metrami sześciennymi ładunku. Samolot wystartował z Shanghai Pudong (PVG) i kolejnego dnia wylądował na lotnisku Rzeszów Jasionka. Maszyny przyleciały do Polski 25 i 26 września 2020 roku.

– Ze względu na dużą ilość towaru konieczne było wyczarterowanie dwóch olbrzymich maszyn i rozdzielenie transportu między dwa lotniska, ponieważ jedno nie mogłoby przyjąć przeładunku takiej ilości towaru – tłumaczy Marek Mikos z GEFCO Forwarding Polska.

Czytaj więcej w: Transport szczepionek to najbardziej wymagająca operacja logistyczna w historii

Ładunki trafiły do magazynów ZARYS w Zabrzu.

W kwietniu, na zlecenie KGHM i Lotos największy na świecie samolot transportowy An-225 Mrija przetransportował ponad tysiąc metrów sześciennych sprzętu ochronnego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ranking TSL 2020

Prezentujemy największe firmy branży TSL.   Branża TSL patrzy na najbliższe miesiące z ostrożnym ...

FM Logistic obsługuje Grohe

Od 8 września magazyn FM Logistic w Błoniu obsługuje producenta armatury sanitarnej Grohe. Spółki ...

Konsumpcja ratuje transport i logistykę

Producenci żywności i dóbr konsumpcyjnych zapewniają przewoźnikom dopływ zleceń. Przewoźnicy oraz firmy logistyczne odnotowały ...

Centrum zdalnego sterowania ruchem lotniczym powstanie w Poznaniu

Pracownicy centrum przygotują oprogramowanie do koordynacji lotów, także dla CPK. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ...

Uber Freight jeszcze do Polski nie wchodzi

Choć Polska należy do większych w Europie rynków transportowych, amerykański gigant na razie zaprzecza, ...

Maleje sprzedaż opon do ciężarówek

Słaby popyt na opony samochodowe. Tracą chińscy dostawcy. Według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, na ...