Wojciech Szymulewicz zastąpił Krzysztofa Szymborskiego, który odszedł na emeryturę po 10 latach zarządzania terminalem. Nowy prezes karierę w BCT rozpoczął w 2006 roku jako kierownik działu IT. W ostatnich trzynastu latach pracował na kluczowych stanowiskach w BCT oraz za granicą na rzecz filipińskiej Grupy International Container Terminal Services.

""

fot. mat.pras.

logistyka.rp.pl

Od 2016 roku był prezesem zarządu w Adriatic Gate Container Terminal (AGCT) w Rijece, w Chorwacji. – Skuteczność operacyjna, innowacyjne rozwiązania logistyczne i znaczący wkład w działalność Portu Gdynia zapewniają stałym klientom BCT sprawną obsługę, która spełnia, a nawet przekracza standardy międzynarodowe. Jesteśmy przekonani, że pan Szymulewicz nie tylko zagwarantuje obecne, oferowane przez terminal, najwyższe standardy obsługi, ale również wniesie pozytywny wkład w nieustanny rozwój BCT – powitał Wojciecha Szymulewicza z powrotem w Gdyni Hans-Ole Madsen, wiceprezes ICTSI odpowiedzialny za rejon EMEA.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie porty inwestują w przeładunki kontenerów

BCT uruchomił przeładunki kontenerów w 1979 roku, a jego zdolności przeładunkowe wynoszą milion TEU (kontenerów 20-stopowych) rocznie. W 2003 roku ICTSI zdobył 20-letnią koncesję na zarządzanie terminalem i wykup[ił całość spółki BCT. W 2018 roku terminal BCT 411 655 przeładował TEU i zatrudnia 320 osób. Największy na polskim wybrzeżu DCT przeładował blisko 2 mln TEU.