Program skierowany jest do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, którzy nie pracują w zawodzie. Pierwsze szkolenie teoretyczne w formule online, odbyło się 12 kwietnia. Kolejne przewidziane jest na 17 maja. Zapisy wciąż trwają, a Volvo podkreśla, że do tej pory zgłosiła się rekordowa liczba chętnych.

Czytaj więcej w: Ciężarówki do odbioru w przyszłym roku

Program ma za zadanie m.in. podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają szanse zdobyć wiedzę wykraczającą poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska dzielą się z uczestnikami wiedzą na temat zabezpieczania różnych typów ładunków, manewrowania naczepą, paliw alternatywnych LNG czy nowości z zakresu pojazdów elektrycznych.

Czytaj więcej w: Rekordowe inwestycje w samochodowe floty

Szkolenia praktyczne będą odbywać się na ciągnikach Volvo z 2-osiowymi naczepami Wielton Drive Master. Potwierdzeniem przygotowania do zawodu jest certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”, przyznawany po zakończeniu akcji.

„Profesjonalnych kierowców”, oprócz głównego pomysłodawcy, wspierają także partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia oraz Shell Polska.