Takich pensji w magazynach jeszcze nie było

Rekordowe budowy magazynów i pensje magazynierów.

Z analizy Grafton Recruitment wynika, że zarobki kierowników magazynów sięgają nawet 14 tys. zł brutto. Takie kwoty zarabiają pracujący w województwie łódzkim, w którym w budowie jest niemal 411 tys. mkw. magazynów. Kolejne pod względem wysokości pensji są Mazowsze, Śląsk i Małopolska, w których zarobić można maksymalnie 13 tys. zł. W budowie jest tam odpowiednio 371 tys. mkw., niemal 353 tys. mkw. i 91 tys. mkw.

Czytaj więcej w: Drugie życie magazynów

W 2021 roku w budowie jest 2,5 mln mkw. Rok wcześniej na rynek magazynowy dostarczono 2 mln mkw. nowej powierzchni. Rynek magazynowy jest bardzo rozgrzany. Po chwilowym spowolnieniu na początku pandemii wszystko ruszyło pełną parą i obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów i najemców. W 2020 roku padł rekord. Popyt osiągnął nienotowany wcześniej poziom 5,2 mln mkw. powierzchni i był o 21% wyższy niż rok wcześniej. Dane z pierwszego kwartału tego roku także pokazują rosnący popyt w tym sektorze. To sprawia, że powierzchnie magazynowe są postrzegane jako stabilne inwestycje. Sektor dalej będzie intensywnie się rozwijał, a Polska może być jednym z głównych beneficjentów w Europie Środkowo-Wschodniej ze względu na niskie koszty operacyjne i wysokie zwroty z inwestycji. Dzięki temu miejsc pracy w branży dalej będzie przybywać – ocenia szefowa Działu Powierzchni Magazynowych i Logistyki w CBRE Beata Hryniewska.

Czytaj więcej w: E-handel i nearshoring napędzają rynek magazynowy

Wraz ze wzrostem powierzchni magazynowych rośnie popyt na personel. Cały czas jest duże zapotrzebowanie na kierowników oraz pracowników takich obiektów. Z danych Grafton Recruitment oraz CBRE wynika, że zarobki pracowników magazynów są największe w mazowieckim, od 3 tys. zł do 4,2 tys. zł brutto. W pozostałych regionach pensje zaczynają się od 2,8 tys. i sięgają 4 tys. zł brutto na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i Małopolsce.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nieustająca rekrutacja

Branża logistyczna poszukuje rąk do pracy, cały czas podnosi płace i konkuruje o informatyków. ...

Belgijska Poczta obsługuje e-handel pod Pruszkowem

Konkurent Amazona oferuje usługi fulfilmentu z magazynu pod Pruszkowem. Należąca do Belgijskiej Poczty spółka ...

Kanał zamknięty przez tygodnie

Zanosi się na dłuższe zamknięcia kanału. Dotychczasowe próby uwolnienia statku okazały się nieskuteczne. Holowniki ...

Trudna sytuacja pasażerskiego transportu drogowego / Kolejny cios w transport drogowy

Branża transportu drogowego pasażerów od lat zmaga się z wieloma problemami. Wzrost komunikacji indywidualnej, ...

Pierwsze elektryczne Craftery z Wrześni

Ruszyła produkcja elektrycznych furgonów. Logistycy przygotowują się do elektryfikacji flot. Fabryka Volkswagena we Wrześni ...