Magazyny dla spożywców

Przemysł spożywczy inwestuje w logistykę, wynajmując nowe magazyny.

Według firmy PMR, wartość rynku handlu żywnością w Polsce może w 2020 roku przekroczyć 300 mld zł i jest to ósmy pod względem wielkości rynek w Europie. Firmy przygotowują się, że popyt będzie rósł w 4-procentowym tempie.

Colian Logistic, spółka grupy Colian Holding, wynajęła 7 250 m kw. powierzchni magazynowo – biurowej w Panattoni Park Wrocław IX, z czego 335 m kw. zajmują biura.

Panattoni Park Wrocław IX oferuje blisko 50 tys. m kw. i zlokalizowany jest tuż przy autostradzie A4, A8 oraz drodze ekspresowej S8. – Dzięki nowemu centrum dystrybucyjnemu położonemu tuż przy węźle Wrocław Południe  i otaczającej go doskonałej infrastrukturze drogowej jesteśmy bliżej klientów – podkreśla członek zarządu Colian Logistic Daniel Nowicki.

Najemca przeniósł się do obiektu w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska.Nowa powierzchnia bardziej odpowiada aktualnym potrzebom firmy. Klientowi zależało m.in. na reprezentacyjnej i funkcjonalnej części biurowej dla pracowników – podkreśla Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO Sylwia Jagódka.

Colian Holding SA. to grupa skupiająca marki słodyczy, przypraw i napojów firm takich jak np. Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Familijne, Hellena i wiele innych. Do grupy należą dwie spółki: Colian sp. z o.o. (dawniej Jutrzenka Colian) oraz Colian Logistic sp. z o.o., która powstała w 2009 roku w celu zarządzania całą logistyką Colian Holding SA.

Colian Logistic  obejmuje trzy obszary – magazynowanie, spedycję i transport oraz obsługę klienta. Firma posiada kilka oddziałów w Polsce w miejscowościach takich jak Kostrzyn, Wielkopolski, Kalisz, Lublin, Bydgoszczy, Stryków, Katowice, Pruszków, Wykroty, Robaków, Glinka Duchowna oraz Wrocław.

W maju PepsiCo wynajęło w parku P3 Mszczonów magazyny i biura o łącznej powierzchni 58,470 m kw. Jest to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu, który pełni funkcję magazynu centralnego. W magazynie centralnym spółka skonsoliduje procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej. – Bliskość trzech z czterech naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki sprawia, że nowy magazyn centralny stanie się istotnym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce – stwierdził dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo Bernard Wierzbik.

Magazyn dla PepsiCo będzie miał niestandardową wysokość 12 m, a klasa ogniowa obiektu wyniesie powyżej 4,000 MJ. – Ponadto przy budowie zostaną wykorzystane panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych – zaznacza Leasing & Development Director P3 Logistic Parks w Polsce Piotr Bzowski.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dwunapięciowe koleje przyszłości

Już za kilka lat w Polsce pojadą pierwsze pociągi zasilane prądem zmiennym o napięciu ...

Gdańsk połączony koleją z Chinami

Adampol w styczniu uruchomi regularne połączenie kolejowe Gdańska z chińskimi miastami. Zorganizowany przez Adampol ...

Rejestracja zagranicznych kierowców w Holandii

Zagraniczni przewoźnicy muszą rejestrować w Holandii kierowców i płacić im minimalne wynagrodzenia. Od 1 ...

Port Gdynia bada straty po pożarze

Prokuratura oraz inspekcja budowlana na pogorzelisku. Strażacy ugasili w Porcie Gdynia pożar Magazynu numer ...

Prawa chroniące pasażerów w UE do poprawki

Przedsiębiorcy nie rekompensują pasażerom strat za zakłócenia podróżny. KE przygotowuje znowelizowane regulacje. Komisja Europejska ...

Rośnie popularność cyfrowej korespondencji na Poczcie

Odbiór listów poleconych w eSkrzynce Poczty Polskiej (PP) cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ...